65 km za dużo, 2 tysiące mniej

2 tys. zł mandatu nałożyli policjanci na kierowcę opla, który w ostatnią środę w miejscowości Bończa przekroczył dozwoloną prędkość o 65 km/h. To pierwsza tak dotkliwa kara wystawiona przez mundurowanych z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie po zmianie przepisów o wysokości mandatów.

W środę w miejscowości Bończa (gmina Kraśniczyn) policjanci z wydziału ruchu drogowego krasnostawskiej policji, zatrzymali do kontroli drogowej kierującego oplem, który przesadził z prędkością w terenie zabudowanym. – 30-letni obywatel Ukrainy pędził 115 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h – tłumaczy młodszy aspirant Jolanta Babicz, rzecznik prasowa krasnostawskiej policji. – Policjanci nałożyli na niego mandat karny w wysokości 2 tys. zł oraz zatrzymali prawo jazdy – dodaje.

Jakiś czas później policjanci interweniowali w związku z kolizją, do której doszło na jednej z ulic w Krasnymstawie. Jak ustalili, 25-letni kierowca forda podczas włączania się do ruchu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu prawidłowo kierowcy peugeota, doprowadzając do zderzenia się pojazdów. – Peugeotem kierował 20-latek z Krasnegostawu. Na szczęście uczestnikom tej kolizji drogowej nic poważnego się nie stało. Policjanci na kierowcę forda nałożyli mandat karny w wysokości 1,5 tys. zł za niezachowanie należytej ostrożności i spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym – dodaje Babicz.

To pierwsze tak dotkliwe mandaty wystawione przez krasnostawskich policjantów w tym roku. – Mandaty w takich wysokościach przewidziane są nowymi przepisami dotyczącymi kierowców, wynikającymi z rozporządzenia prezesa rady ministrów z dnia 30 grudnia 2021 roku – tłumaczy rzecznik krasnostawskiej policji. – Apelujemy więc do kierowców o rozwagę i bezwzględne stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. Ci, którzy lekceważą zasady poruszania się po drogach publicznych muszą się liczyć z poważnymi konsekwencjami, również finansowymi – przypomina. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here