67 osób traci pracę

Były czasy, gdy do chełmskiego Tesco przychodziły na zakupy tłumy klientów, ale to już przeszłość. Sklepy Tesco w Chełmie i w Krasnymstawie będą czynne tylko do 26 października br. 67 pracowników obu placówek objęto programem zwolnień grupowych.

Sieć Tesco wydała komunikat, że po ponad 25 latach na polskim rynku definitywnie kończy działalność operacyjną. Oznacza to, że sklepy pod szyldem Tesco będą otwarte jeszcze do 31 października br. Następnie w większości z nich będą prowadzone prace przygotowujące do otwarcia w ich miejsce sklepów Netto. Ale na tej liście nie ma ani sklepu Tesco w Chełmie, ani w Krasnymstawie. One działają do 26 października br.

– Pracowników obu placówek, łącznie 67 osób, objęto programem zwolnień grupowych – informuje Krzysztof Kwintkiewicz z sieci Tesco. – Dalsze przeznaczenie obiektów nie zostało jeszcze jednoznacznie ustalone. Będziemy informować, kiedy plany wobec nich zostaną sprecyzowane.

W komunikacie Tesco czytamy jeszcze: „Doceniamy wszystkich naszych Kolegów oraz Klientów i chcielibyśmy podziękować im za zaufanie, lojalność i wsparcie okazywane nam przez wszystkie lata – czytamy w komunikacie na stronie internetowej tesco.pl”.

W Powiatowym Urzędzie Pracy w Chełmie sieć Tesco już kilka miesięcy temu zgłosiło zamiar zwolnienia grupowego w chełmskim sklepie. (mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here