7. Maraton Lubelski i mnóstwo dodatkowych atrakcji

Warunkiem udziału w Wielkim Biegu Rodzinnym na dystansie symbolicznej pętli 420 (k)m jest wypełnienie karty zgłoszeniowej drogą elektroniczną na frslublin.pl (do 8 maja) lub w biurze zawodów do 12 maja do godz. 10.

W najbliższą niedzielę odbędzie się kolejna edycja Maratonu Lubelskiego. Już po raz siódmy biegacze będą mierzyć się z królewskim dystansem w Lublinie!


12 maja oprócz rywalizacji na 42 km i 195 m swoich sił będzie można spróbować na nieco krótszych dystansach. W 4. Biegu Koziołka uczestnicy będą mieli możliwość poczuć atmosferę maratońskich zmagań i towarzyszyć maratończykom na pierwszych 11. km trasy! Start 7. Maratonu Lubelskiego i 4. Biegu Koziołka będzie wspólny i został zaplanowany na godz. 9:00.

Specjalne biegi przygotowano także dla biegi dla dzieci i młodzieży. Rywalizacja “Przez metry po kilometry” dedykowana jest zawodnikom urodzonym w 2004 roku i starszym (szczegółowe informacje na: http://www.maraton.lublin.eu/przez-metry-po-kilometry/informacje).

O godz. 10:40 na stadionie lekkoatletycznym przy Al. Piłsudskiego, gdzie zaplanowano strat i metę 7. Maratonu Lubelskiego, odbędzie się również Wielki Bieg Rodzinny, na dystansie symbolicznej pętli 420 (k)m. W tym biegu może uczestniczyć każdy. Do jego przebiegnięcia wystarczy para wygodnych butów i dobre chęci.

Bieg prowadzony będzie częściowo po trasie maratonu, z metą w tym samym miejscu, w którym finiszować będą maratończycy. Od godz. 9 do 15 na stadionie lekkoatletycznym będzie działać Miasteczko Maratońskie, gdzie na wszystkich odwiedzających czekać będzie mnóstwo zabaw, konkursów, animacji sportowych, a także strefa badań przygotowane przez partnerów maratonu.

Start i metę 7. Maratonu Lubelskiego zaplanowano na stadionie lekkoatletycznym przy al. Piłsudskiego. Trasa biegu wiodła będzie ulicami: Lubelskiego Lipca, Muzyczną, Głęboką, Śliwińskiego, Marii Skłodowskiej-Curie, Narutowicza, Lubartowską, al. Unii Lubelskiej, Kunickiego, Zemborzycką, Diamentową, Romera, Osmolicką, a następnie ścieżką rowerową nad Zalewem Zemborzyckim i Bystrzycą.