7. Mila Pamięci Ofiar Komunizmu za nami

Uczniowie lubelskich szkół podstawowych, ponadpodstawowych, nauczyciele oraz rodzice w sobotę w Ogrodzie Saskim wzięli udział w 7. Mili Pamięci Ofiar Komunizmu, biegu upamiętniającym ofiary komunizmu na świecie, w tym znanych i nieznanych bohaterów podziemia antykomunistycznego, którzy oddali swoje życie za Ojczyznę.

Tradycyjnie już bieg rozgrywany był na dystansie 1609 metrów. Drużynowo najlepsi okazali się reprezentanci VII Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej. Wśród nauczycieli najszybszy był Dawid Duda z VII LO (4:55), drugie miejsce zajął Michał Krzosek z Technikum Elektronicznego (5:08), a trzecie Daniel Osiński z SP nr 28 (5:21).

Wśród rodziców najszybciej trasę wiodącą parkowymi alejkami pokonał Karol Stawecki (5:17). Drugi był Rafał Kowalczyk (5:22), a trzeci Tomasz Dybowski (5:30).

Po ukończeniu biegu każdy z jego uczestników otrzymał medal z wizerunkiem gen. Kazimierza Tumidajskiego. Honorowy patronat nad biegiem sprawował minister sportu i turystyki. Wydarzenie realizowane było w ramach programu Samorządu Województwa Lubelskiego „Warto być Polakiem”. MAG