78. Tour de Pologne już za cztery tygodnie

Dokładnie za cztery tygodnie, w poniedziałek 9 sierpnia, z placu Zamkowego w Lublinie wystartuje 78. Tour de Pologne! Kolarski wyścig dookoła Polski po 12 latach powraca do Koziego Grodu i na Lubelszczyznę. Podobnie jak w 2009 roku, także i tym razem redakcja „Nowego Tygodnia” jest jednym z patronów medialnych tego, wielkiego sportowego wydarzenia.

W wyścigu, który rozpocznie się 9 sierpnia w Lublinie, a zakończy siedem dni później na krakowskich Błoniach, wystartuje 19 najlepszych kolarskich drużyn świata oraz trzy z „dzikimi kartami”, w tym reprezentacja Polski, a imprezę poprzedzi transmisja z prezentacji ekip, która odbędzie się w Lublinie 8 sierpnia.

W 78. Tour de Pologne UCI World Tour kolarze będą walczyli w klasyfikacji generalnej CARREFOUR, Najlepszy Góral, Najlepszy Sprinter LOTOS, Najaktywniejszy Zawodnik LOTTO, Najlepszy Polak LOTOS, zwycięzca etapu DRUTEX, klasyfikacji drużynowej oraz klasyfikacji młodzieżowej im. Bjorga Lambrechta.

Przy okazji 2. etapu w Arłamowie odbędzie się też ORLEN Tour de Pologne Amatorów Memoriał Ryszarda Szurkowskiego, który jest częścią cyklu ORLEN Lang Team Race.

Tradycyjnie rozegrany zostanie także Tour de Pologne Junior, czyli cykl czterech wyścigów dla dzieci i młodzieży.

Do 78. Tour de Pologne wrócimy w kolejnych wydaniach tygodnika. Przypomnimy także historię zmagań kolarzy, którzy odwiedzali Lublin i Lubelszczyznę. BAS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here