79. Tour de Pologne tuż-tuż

Czwartkowa konferencja w Lubelskim Centrum Konferencyjnym z udziałem Czesława Langa, prezesa zarządu Lang Team, marszałka województwa lubelskiego Jarosława Stawiarskiego oraz radnego Sejmiku Ryszarda Majkowskiego

Tour de Pologne powraca do Lublina i regionu. 79. edycja wyścigu, należącego do kolarskiej Ligi Mistrzów, która rozpocznie się już za niespełna dwa tygodnie, w odróżnieniu od poprzedniej nieco na dłużej, zagości w naszym województwie. Przed rokiem pierwszy i drugi etap przebiegały przez Lubelszczyznę. Teraz kolarze będą mieli do pokonania aż trzy odcinki!


Podczas czwartkowej konferencji w Lubelskim Centrum Konferencyjnym Czesław Lang, prezes zarządu Lang Team, pomysłodawca i organizator wyścigu, w towarzystwie marszałka województwa lubelskiego Jarosława Stawiarskiego oraz radnego Sejmiku Ryszarda Majkowskiego, zdradził szczegóły lubelskich etapów.

Tegoroczna edycja 79. Tour de Pologne UCI World Tour (TdP) odbędzie się pod hasłem „Wyścig dla Pokoju”, rozpocznie się 30 lipca a zakończy 5 sierpnia. Na pierwszym etapie kolarze rywalizować będą z Kielc do Lublina, z metą na Krakowskim Przedmieściu i będą mieli do pokonania prawie 220 km.

Dzień później peleton wystartuje z pl. Niepodległości w Chełmie, by po blisko 206 km zameldować się na mecie w Zamościu przy Klubie Batalionowym przy ul. Józefa Piłsudskiego.

Trzeci z lubelskich etapów (1 sierpnia) rozpocznie się sprzed budynku Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku przy al. Niepodległości, a zakończy w Przemyślu.

– Tour de Pologne należy do najlepszych światowych imprez. Wszystkie czołowe teamy będą się ścigać tutaj, po pięknej Lubelszczyźnie, która wyglądem i pofałdowaniem przypomina włoską Toskanię. Wierzę, że podczas tegorocznego ścigania narodzi się nowa gwiazda kolarstwa – mówił podczas konferencji marszałek Jarosław Stawiarski.

– Zależało nam, aby jak najwięcej pokazać z województwa lubelskiego, podkreślić, że  tu jest bezpiecznie, że Polska jest bardzo gościnna. Kibice będą mieli wielką ucztę, będzie to dla nich ogromna frajda – zaznaczył Czesław Lang, prezes Lang Team.

Podczas konferencji marszałek Stawiarski oraz Czesław Lang podpisali umowę na organizację tego wydarzenia. Z budżetu województwa lubelskiego na promocję regionu w ramach Tour de Pologne 2022 zostało przeznaczone blisko 783 tys. złotych. I nie będą to zmarnowanie pieniądze. Wyścig będzie transmitowany na żywo przez Telewizję Polską na kanałach ogólnodostępnych (TVP  1, TVP Sport oraz w aplikacji mobilnej TVP Sport). Dzięki bezpośrednim relacjom dotrze do kibiców w kilkudziesięciu państwach na całym świecie m.in. we Francji, Czechach, RPA, Kanadzie, Australii, USA, Nowej Zelandii czy Belgii.

Podobnie jak przed rokiem, a także w 2009 roku, także i tym razem redakcja „Nowego Tygodnia” jest jednym z patronów medialnych tego wielkiego, sportowego wydarzenia. BAS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here