21 osób uczestniczyło w spotkaniu posłów Platformy Obywatelskiej z mieszkańcami Krasnegostawu. W dyskusji o aktualnej sytuacji w kraju wzięła udział m.in. była minister edukacji Krystyna Szumilas.
W środę do Krasnegostawu na spotkanie „Polska Obywatelska 2.0” przyjechali: Krystyna Szumilas – minister edukacji w latach 2011-2013, Dorota Niedziela – poseł PO oraz Jan Grabiec – rzecznik PO. W dyskusji na temat aktualnej sytuacji w kraju wzięli też udział m.in.: Tomasz Barczuk – szef krasnostawskiej Platformy i Henryk Czerniej – wicestarosta krasnostawski.
– Dominowały tematy oświatowe, rozmawialiśmy też o ordynacji wyborczej. Nie zabrakło krytycznych wypowiedzi na temat poczynań obecnego rządu, który z dnia na dzień coraz bardziej zawłaszcza sobie nasze państwo. Było kameralnie, ale dyskusja była rzeczowa – podkreśla Barczuk. (kg)

























![Śpiewali ku chwale Ojczyzny i Bogu – wyjątkowa impreza u „Dreszerczyków” [GALERIA]](https://www.nowytydzien.pl/wp-content/uploads/2026/03/przeglad-piesni-ii-lo-9-80x60.jpg)




