A jednak czytają!

Istnieje ogólne przekonanie, iż młodzi ludzie nie czytają książek. Konkurs czytelniczy zorganizowany przez II LO im. C.K. Norwida w Krasnymstawie jest dowodem na to, że to nie prawda. Przynajmniej jeżeli chodzi o młodzież z powiatu krasnostawskiego.

Za nami trzecia edycja powiatowego konkursu czytelniczego „My jednak czytamy”. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął starosta krasnostawski Janusz Szpak.
Konkurs cieszył się sporym zainteresowaniem wśród uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Finał imprezy miał miejsce w czytelni II LO. Finałowe prezentacje, recenzje wybranych książek, oceniało jury w składzie: Elżbieta Patyk – dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Krasnymstawie, Teresa Berbeć – nauczyciel języka polskiego ZS nr 4 w Małochwieju Dużym oraz Ewa Dobrzańska-Mochniej – nauczyciel języka polskiego ZSKU w Siennicy Różanej. Zwycięzcami poszczególnych kategorii zostali: gimnazja – 1. Olesya Vasylyk (Zespół nr 4 Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Małochwieju Dużym), 2. Magdalena Janowska (ZS nr 1 w Krasnymstawie), 3. Kinga Malec (Zespół nr 4 Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Małochwieju Dużym), szkoły ponadgimnazjalne – 1. Kacper Fidecki (II LO w Krasnymstawie), 2. Dawid Tokarczyk (ZSCKU w Siennicy Różanej), 3. Adrianna Jawor (ZSP w Żółkiewce). Nagrody książkowe wręczone zostały laureatom przez Marka Majewskiego, Aleksandrę Stachulę i Annę Antygę. Nad przebiegiem konkursu czuwały Ewa Żelazko i Monika Adamczuk-Szamik. Quiz przygotowała Dorota Mąka. Dekoracje wykonały uczennice klasy I b: Aleksandra Domańska, Karolina Gaweł i Zuzanna Pitucha. (kg)