A teraz matura…

W ubiegły piątek 29 kwietnia uczniowie klas maturalnych szkół ponadpodstawowych w Krasnymstawie zakończyli naukę. Z tej okazji w szkołach odbyły się uroczyste akademie, podczas których wręczono nagrody prymusom. A już w środę 4 maja pierwszy dzień matur…

Uroczystości zakończenia roku szkolnego odbyły się we wszystkich powiatowych szkołach, czyli I LO, II LO, Zespole Szkół nr 1, Zespole Szkół nr 2 i Zespole Szkół w Żółkiewce. W I LO i Zespole Szkół nr 2 gościła posłanka Teresa Hałas. W trakcie uroczystych akademii najlepszym uczniom wręczono nagrody książkowe, ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Krasnymstawie. Otrzymali je: Magdalena Wrona, Małgorzata Terlecka oraz Kamil Dubaj z I LO im. Wł. Jagiełły, Zuzanna Ciastoch i Klaudia Kowalska – z II LO im. C. K. Norwida, Olga Kociubińska i Kinga Kuczma – z ZS nr 1 im. T. Kościuszki, Emilia Bortacka, Natalia Nadolska i Jakub Knap – z ZS nr 2 im. B. Głowackiego oraz Aleksandra Wolniszewska z ZS w Żółkiewce.

Samorządowcy pogratulowali wysokich ocen na świadectwach ukończenia szkoły i życzyli powodzenia na egzaminach maturalnych i dostania się na wymarzone studia. Matury rozpoczną się już w najbliższą środę 4 maja od pisemnego egzaminu z języka polskiego. Dzień później maturzyści napiszą test z matematyki, a w piątek 6 maja czeka ich sprawdzian z języka obcego. (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here