Absolutorium i wotum zaufania

Najbliższa sesja rady miasta odbędzie się 26 czerwca. Radni zdecydują o absolutorium dla prezydenta Chełma, ale również zostaną zapoznani, po raz pierwszy, z raportem o stanie miasta za 2018 rok i będą głosować nad wotum zaufania dla Jakuba Banaszka. W dyskusji będzie mogło wziąć 15 mieszkańców Chełma.

Przewodniczący rady miasta Longin Bożeński zaapelował do chełmian, że mogą zgłaszać się do udziału w debacie nad raportem o stanie miasta za 2018 rok. To pierwsza taka dyskusja od powołania samorządów. W debacie może wziąć 15 mieszkańców miasta.

– Każdy, kto chciałby zabrać głos w tej dyskusji, musi złożyć do przewodniczącego rady miasta pisemne zgłoszenie, z imieniem, nazwiskiem, adresem zamieszkania, wraz z co najmniej 50 podpisami osób, udzielających poparcia zgłaszającemu się do udziału w debacie – mówi Longin Bożeński.

Sesja, na której odbędzie się debata nad raportem o staniem miasta, została zaplanowana na 26 czerwca br. o godz. 14.00. Czas na zgłoszenie do udziału w niej mieszkańcy mają do 25 czerwca. Na niej radni nie tylko zagłosują nad absolutorium dla prezydenta Chełma. Po zakończeniu debaty przewodniczący przeprowadzi głosowanie wśród radnych nad udzieleniem prezydentowi wotum zaufania.

– Wynika to z nowelizacji ustawy o samorządzie gminnym. Raport przygotowują urzędnicy i ma zawierać wszystkie dziedziny w mieście: społeczne, gospodarcze, infrastrukturalne etc., na koniec 2018 roku – zaznacza przewodniczący Bożeński. (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here