Absolutorium ma w kieszeni?

Nic nie wskazuje na to, by rada miasta nie udzieliła prezydentowi Chełma Jakubowi Banaszkowi absolutorium za wykonanie budżetu za 2019 i wotum zaufania. Nie powinno być też jakichś niespodziewanych scenariuszy, jeśli chodzi o przyjęcie sprawozdania finansowego za ubiegły rok i raportu o stanie miasta.

Mimo wakacji w najbliższy czwartek 23 lipca odbędzie się posiedzenie komisji rewizyjnej rady miasta Chełm. Komisja zajmie się oceną rocznego sprawozdania z wykonania przez prezydenta Jakuba Banaszka budżetu miasta za 2019 rok. Sprawozdanie już oceniła Regionalna Izba Obrachunkowa, wydając pozytywną opinię.

Nic nie wskazuje zatem na to, że komisja będzie miała inne zdanie i wielce prawdopodobne jest, że skieruje do rady miasta wniosek o udzielenie prezydentowi absolutorium za wykonanie budżetu w ubiegłym roku.

Można powiedzieć, że Jakub Banaszek w zasadzie ma je w kieszeni. Innego scenariusza nie można się spodziewać, bo w radzie miasta zasiada aż dwunastu rajców związanych ze Zjednoczoną Prawicą. Poza tym włodarz Chełma może też liczyć na głosy radnych niezależnych, Mariusza Kowalczuka i Piotra Malinowskiego oraz dwóch radnych z Rozwoju i Demokracji, Macieja Baranowskiego i Tomasza Otkały.

Oprócz absolutorium dla prezydenta rada miasta, której posiedzenie ma odbyć się w drugiej połowie sierpnia, ma głosować nad wotum zaufania dla Jakuba Banaszka i przyjęciem raportu o stanie miasta. (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here