Absurd na Kolejowej

Nie popisał się projektant opracowujący dokumentację techniczną na przebudowę ul. Kolejowej. Przy Zakładzie Karnym zaprojektował tak wąski chodnik, że przejście dla pieszych jest co najmniej problematyczne. Gdy auta zaparkują przy samym krawężniku, przejazd wózkiem, graniczy już z cudem. A po drugiej stronie wybudowano tylko ścieżkę rowerową…

Przebudowa ulicy Kolejowej, na odcinku od Przemysłowej do dworca PKP Chełm Główny, dobiegła końca. Kierowcy mogą już korzystać w pełni z nowiutkiej drogi, ścieżki rowerowej czy chodników. I gdyby nie jeden istotny szczegół, inwestycję można by zaliczyć do bardzo udanych.

Otóż przy Zakładzie Karnym zaprojektowano bardzo wąski chodnik, o szerokości około jednego metra, co utrudnia przemieszczanie się pieszym. Problem powstaje, gdy pracownicy Zakładu parkują swoje auta przy samym krawężniku. Chodnik kurczy się wtedy nawet o połowę. Uwagę na to zwróciła jedna z naszych czytelniczek, która codziennie przemierza Kolejową w drodze do pracy. Ewidentnie nie popisał się projektant, przygotowujący dokumentację techniczną dotyczącą przebudowy ulicy.

– Po remoncie ul. Kolejowej od dworca do przejazdu okazało się, że przy pięknej ścieżce rowerowej, chyba zapomniano o pieszych – mówi czytelniczka. – Do pewnego momentu piesi mogą poruszać się razem z rowerzystami. Później trzeba jednak przejść na drugą stronę. Niestety, koło Zakłady Karnego przejście jest co najmniej problematyczne. Trudno mieć pretensje do kierowców, że tak właśnie zostawiają swoje samochody, w końcu tam jest też parking. Ale to także moja codzienna droga do pracy. Staje się drogą z przeszkodami. A gdyby ktoś chciał tędy przejechać wózkiem? – dodaje czytelniczka. Przejazd wózkiem, przy zaparkowanych samochodach, graniczy z cudem. Po drugiej stronie ulicy jest tylko ścieżka dla rowerzystów…

Urzędnicy chełmskiego magistratu również widzą problem, bo przyznają, że sytuacja wymaga interwencji. – Departament Inwestycji i Rozwoju rozważa dostępne możliwości, które pozwolą zniwelować tę niedogodność – zapewnia Biuro Prasowe Prezydenta Chełma. (s)