Aby do władzy?

Coroczny Bal Chłopa, zorganizowany przez PSL w Pawłowie, ściągnął setki gości. W większości działaczy PSL z powiatu chełmskiego. Ale nie dało się nie zauważyć, że na balu pojawili się też samorządowcy Zdzisław Krupa czy Tadeusz Górski, do tej pory bardziej kojarzeni z G9. Czyżby szykowali się do zmiany barw?
Bal Chłopa to inicjatywa obecnego starosty chełmskiego Piotra Deniszczuka z PSL. Organizowany cyklicznie w Pawłowie ściągą setki działaczy i sympatyków PSL, ale i tych, którzy liczą, że dzięki imprezie i prywatnym spotkaniu z rządzącymi w powiecie uda się coś załatwić, np. pracę. Ostatnia impreza była imponująca, bo pojawiło się na niej kilkuset gości. A na zdjęciach umieszczonych na facebooku dało się wśród nich zauważyć także niektórych samorządowców raczej kojarzonych z innymi środowiskami. Byli m.in.: Zdzisław Krupa – wójt gminy Rejowiec Fabryczny i Tadeusz Górski – burmistrz Rejowca. I uśmiechali się ze sceny razem z starostą Deniszczukiem, wicemarszałkiem Arkadiuszem Bratkowski, Wiesławem Radzięciakiem (PSL) – wójtem Leśniowic, Henrykiem Maruszewskim – wójtem Białopola i powiatowymi radnymi z PSL. Ich wizyta na imprezie i wspólne fotografie z wierchuszką partii podobno mocno zaskoczyła kolegów z G9. Czyżby samorządowcy planowali zmienić barwy?
– Osobiście zaprosił mnie na imprezę starosta, zapraszał mnie prezes gminnych struktur PSL, radny gminny Jerzy Kieliszek, więc nie wypadało mi odmówić – tłumaczy Górski. – Bawiłem się wraz z innymi mieszkańcami Rejowca, także z tymi, którzy nie należą do PSL.
Górski zapewnia, że trwa z G9 i zaprzecza, by grupa miała jakieś kłopoty. -Spotykamy się i będziemy szykować wspólnie do wyborów, ale możemy mieć inny problem – mówi. – Jeśli zmieni się ordynacja wyborcza i do władz gminnych będzie można kandydować tylko z partyjnych list, a takie są zapowiedzi, to będziemy zmuszeni szukać jakiegoś szyldu. A bliżej nam do PSL czy PO niż do PiS.
Ostatnio pisaliśmy już, że w spotkaniach G9 uczestniczy ostatnio wicemarszałek województwa Krzysztof Grabczuk z PO. (bf)