Aby Nikola usłyszała

Droga Nikoli Lutomskiej do świata dźwięków trwa od urodzenia. Jej rodzice się nie poddają i walczą o to, aby córka wreszcie usłyszała. To zmagania wymagające nie tylko mnóstwo siły i wiary, ale i pieniędzy. Na szczęście nie brak ludzi dobrego serca, którym los Nikoli nie jest obojętny.

10 czerwca o godzinie 14 w Szkole Podstawowej w Wólce Petryłowskiej odbędzie się Święto Rodziny połączone z koncertem charytatywnym na rzecz Nikoli. W programie występy uczniów SP w Wólce Petryłowskiej i artystów. Na scenie pojawią się m.in. Adrian Makar, Mariusz Matera, Dariusz Tokarzewski, Jarek Lackowski Yaroo, Marlena Stangryciuk – Zając, Jarosław Buczek, Anna Kostkiewicz i zespół Mada – Bis.

Podczas koncertu odbędzie się sprzedaż losów i licytacje przedmiotów przekazanych przez darczyńców. Zebrane fundusze zostaną przekazane na operację, leczenie i rehabilitację Nikoli Lutomskiej. Organizatorzy zapewniają bogate zaplecze gastronomiczne, a dla najmłodszych zabawy z animatorami.

Organizatorami koncertu są SP w Wólce Petryłowskiej oraz Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Potrzebujących „Przytulisko” w Chełmie. (mg)