Aby Nikola usłyszała

Za nami pierwszy charytatywny koncert na rzecz Nikoli Lutomskiej, głuchoniemej dziewczynki. Na tym jednak nie ma koniec.

Droga Nikoli Lutomskiej do świata dźwięków trwa od urodzenia. Jej rodzice się nie poddają i walczą o to, aby córka wreszcie usłyszała. To zmagania wymagające nie tylko mnóstwo siły i wiary, ale i pieniędzy. Na szczęście nie brak ludzi dobrego serca, którym los Nikoli nie jest obojętny.

13 kwietnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Sawinie odbył się koncert charytatywny na rzecz dziewczynki. Organizatorami koncertu byli także: Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Potrzebujących „Przytulisko” i Szkoła Podstawowa w Wólce Petryłowskiej. Na scenie wystąpili: Mariusz Matera, Dariusz Tokarzewski, Jarek Lackowski Yaroo, Adrian Makar, Marlena Mika Stangryciuk-Zając, Lech Błazucki i Jarosław Buczek. Dla Nikoli zaśpiewała również Marcelina Sobczuk – dziewczynka, która dzięki wsparciu Stowarzyszenia „Przytulisko”, odzyskała wzrok.

– Uczestnicy koncertu wykazali się niebywałą empatią. Podczas licytacji i ze sprzedaży losów szczęścia zebrano kwotę 5244,64 zł – mówi Karolina Fajks, dyrektor SP w Wólce Petryłowskiej.- Operacja wszczepienia implantu ślimakowego, leczenie i rehabilitacja Nikoli wymaga jednak olbrzymich nakładów finansowych. Kwota zebrana podczas koncertu jest kroplą w morzu potrzeb. W czerwcu w Szkole Podstawowej w Wólce Petryłowskiej odbędzie się kolejna, tym razem plenerowa impreza, podczas której dalej będziemy zbierać fundusze dla dziewczynki. Wierzymy, że podobnie jak koncert w GOK- u, będzie cieszyła się dużym zainteresowaniem i wsparciem darczyńców – dodaje dyrektor. (mg)