Aby zapobiegać wypadkom

O wypadek na wsi nie trudno. Na szczęście dzieci z powiatu chełmskiego doskonale wiedzą, jak im zapobiegać, czego wyraz dali biorąc udział w konkursie plastycznym organizowanym przez placówkę terenową KRUS w Chełmie.

W konkursie „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy” wzięło udział aż 351 uczniów z 17 szkół. Do jury trafiły te najlepsze. W jego składzie zasiedli: Monika Tatys z PT KRUS w Chełmie, Elżbieta Krzywicka z MDK w Chełmie, Janusz Łopaciuk z PIP w Chełmie, Mariusz Ostrowski z CEiPM OHP w Chełmie oraz Marlena Gołębiowska z redakcji „Nowego Tygodnia”.

A oto wyniki – kategoria klasy 0-III: 1. Wiktoria Woźniczka (SP w Wólce Kańskiej), 2. Wojciech Mazurek (SP w Uhrze), 3. Klaudia Podkańska (SP w Żółtańcach), wyróżnienia: Julia Kapeluszna (SP w Lisznie), Maja Kowalczuk (SP w Wojsławicach Kolonii), Ernest Dulba (SP w Kamieniu); kategoria klasy IV-VI: 1. Martyna Strelczuk (SP w Kamieniu), 2. Aleksandra Kozak (SP w Sawinie), 3. Michał Cichosz (SP w Uhrze), wyróżnienia: Noemi Michalska (SP w Siedliszczu), Zuzanna Stachel (SP w Stawie), Wiktoria Konik (SP w Siedliszczu). (mg)