Adamczyk Mistrzem

Marcin Adamczyk został Mistrzem Koła PZW Sum w kategorii feederowej. Rozgrywane w sobotę (6 sierpnia) zawody na Bugu w Starosielu nie były spektakularne ze względu na bardzo niski poziom wody w rzece. Mimo to rywalizacja była bardzo zacięta i o poszczególnych miejscach decydowały niuanse. Klasyfikacja: 1. Marcin Adamczyk – 1830 g, 2. Jerzy Zieliński – 1400 g, 3. Tomasz Burdan – 1300 g, 4. Mateusz Dawidek – 1180 g, 5. Stanisław Wróbel – 1150 g, 6. Marian Grzywna – 1000 g.

Rodzinny piknik w Dorohusku

(6-7 sierpnia) Już po raz trzydziesty wędkujące rodziny z Koła PZW w Dorohusku spotkały się na corocznym wędkarskim pikniku rodzinnym, aby aktywnie wypoczywać, poczuć emocje rywalizacji i przede wszystkim dobrze się bawić. Pierwszego dnia odbył się spływ kajakowy rzeką Bug. Drugi dzień upłynął pod znakiem pikniku i zmagań wędkarskich. Zwyciężyła rodzina Witolda Skurzewskiego z wynikiem 1720 pkt. Na drugim stopniu podium stanęła familia Jolanty Kowalczyk, a na trzecim Andrzeja Nafalskiego. Prowadzono też klasyfikację największych ryb w poszczególnych gatunkach. I tak: największy krąp – 28,5 cm, padł łupem rodziny Witolda Skurzewskiego, podobnie leszcz – 24 cm oraz płoć – 20,5 cm. Największego okonia – 26,1 cm złowiła rodzina Ryszarda Paczyńskiego, a kiełbia – 12,8 cm Artura Dzieńkowskiego.

W drugiej części dnia, bawiono się, uczestnicząc lub kibicując startującym w kolejnych, przygotowanych przez organizatora konkursach. Najmłodsi uczestnicy rywalizowali w zręcznościowym łowieniu rybek magnetycznych, w której to konkurencji w grupie młodszej do 10 lat, zwyciężył Sierhij Miniailo pochodzący z Ukrainy, przebywający aktualnie wraz z całą rodziną w domu parafialnym w Świerżach. W grupie starszej ex aequo zwyciężyli: Paweł Prucnal, Alan Malinowski i Zuzia Chwyć.

Nie mniejsze emocje towarzyszyły paniom i dzieciom biorącym udział w konkursie rzutu napełnionym wodą gumowcem. Pani Wiktoria Malinowska „posłała” gumiaka na odległość 12,40 metra, pokonując pozostałe rywalki, w grupie młodszej wynik 15,35 m zapewnił zwycięstwo Aleksandrze Aleksandrowicz. Następną zabawą był paintball na celność, a strzelano do patelni różnej wielkości. W grupie młodszej ex aequo zwyciężyli: Gabryś Mirosław, Aleksandra Aleksandrowicz, Józef Goleń i Antoni Chwyć, w grupie starszej zwyciężył Waldemar Kowalczyk.

Zwieńczeniem rywalizacji był konkurs edukacyjny Ryby Naszych Wód, w którym zwyciężyła, zdobywając maksymalną ilość punktów, rodzina Andrzeja Nafalskiego.Przez cały czas trwania pikniku uczestnicy mogli posilać się potrawami regionalnymi przygotowanymi i serwowanymi przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Michałówce oraz przysmakami z grilla. Wszystkie rodziny i zawodnicy biorący udział w poszczególnych konkurencjach otrzymały nagrody i drobne upominki – sprzęt AGD, a dzieci ryby-przytulanki, których producentem i jednocześnie fundatorem innych nagród był Piotr Sobinek, właściciel firmy GABY s.c. z siedzibą w Krakowie.

Zarząd koła dziękuje mu za kolejny rok sponsoringu. Podziękowania składa także Starostwu Powiatowemu w Chełmie i radnej powiatowej Paulinie Suchań oraz władzom gminy Dorohusk i dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Turystyki w Dorohusku Renacie Lalik. Sędziowali i nad całością czuwali: Roman Skurzewski i Jerzy Bernacki.

Puchar Skarbnika Koła Chełm Miasto

(7 sierpnia) Na zalewie w Stańkowie koło PZW Chełm Miasto rozegrało zawody o Puchar Skarbnika. Pierwsze miejsce zajął Henryk Krop (2914 g ryb), a kolejne: 2. Ryszard Ragaman (2405), 3. Grzegorz Marciniak (1672), 4. Eugeniusz Panas (1604), 5. Henryk Kogutiuk (1542), 6. Andrzej Kłosowicz (842). (b)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here