Agram stawia na rozwój

O nowych inwestycjach i miejscach pracy w mieście nad Bystrzycą firma Agram poinformowała na konferencji prasowej, w której udział wziął także dr Krzysztof Żuk, prezydent Lublina

Nowe inwestycje i miejsca pracy w Lublinie planuje firma Agram, specjalizująca się w przetwórstwie oraz mrożeniu owoców i warzyw. Przy ul. Mełgiewskiej, w bezpośrednim sąsiedztwie obecnie istniejącego zakładu, wybudowana zostanie nowa chłodnia z mobilnymi regałami, a także otwarte zostaną dwie nowe linie mrożenia, co pozwoli zwiększyć produkcję o ponad połowę. Oznacza to też wzrost zatrudnienia, szczególnie w dziale technicznym oraz agronomii.


Marka Agram, lubelski producent mrożonych warzyw, owoców oraz dań gotowych, od października 2017 roku jest częścią międzynarodowej firmy Crop’s NV. Po dwóch latach belgijscy właściciele zapowiadają nowe inwestycje, zwiększenie zatrudnienia w zakładzie w Lublinie oraz rozwój firmy w oparciu o współpracę z rolnikami z Lubelszczyzny.

– Crop’s to firma, która zawsze na pierwszym miejscu stawia satysfakcję klienta, a także innowacje i specjalizację w ramach swojej działalności, dlatego zdecydowaliśmy się na inwestycję w spółkę Agram, naszego wieloletniego partnera w dziedzinie pozyskiwania surowców – wyjaśnia Michel Delbaere, właściciel Crop’s NV. – Lubelszczyzna to jeden z najbardziej ekologicznych regionów w Polsce, z ogromnym potencjałem lokalnego rolnictwa, stąd widzimy ogromny potencjał w dalszym rozwoju zakładu Agram. Położenie w dobrze skomunikowanym i posiadającym wysokiej klasy zaplecze akademickie Lublinie jest dla nas dodatkowym atutem pod względem zwiększania wolumenu produkcji oraz wdrażania innowacji – dodaje Michel Delbeare.

Już dziś Agram produkuje ponad 25 tys. ton warzyw i owoców rocznie, z których 90% pochodzi od lokalnych rolników i grup producenckich z obszaru Polski Wschodniej, z którymi zawierane są długoterminowe umowy. Produkty firmy trafiają na rynek polski oraz na eksport do Unii Europejskiej, USA, Kanady, Japonii, Chin, Izraela czy Rosji.

Planowane nowe inwestycje w zakład w Lublinie znacząco zwiększą możliwości produkcyjne firmy.

– Poza restrukturyzacją zakładu przy ul. Mełgiewskiej w Lublinie planujemy wybudowanie w jego bezpośrednim sąsiedztwie nowej chłodni składowej z mobilnymi regałami w celu magazynowania i składowania surowca i produktów, a także otwarcie dwóch nowych linii mrożenia, co pozwoli nam zwiększyć produktywność zakładu o ponad połowę. Oznacza to wzrost zatrudnienia, szczególnie w dziale technicznym oraz agronomii. Mamy nadzieję mieć realny wkład w budowę innowacyjnego rolnictwa na Lubelszczyźnie, dlatego już teraz planujemy dalszy rozwój bliskiej współpracy z rolnikami poprzez dofinansowanie do surowca, agronomii oraz szkolenia edukacyjne – mówi Nadia Bukowska, dyrektor generalna Agram.

Zadowolenia z rozwoju firmy z ul. Mełgiewskiej nie ukrywa dr Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

– Cieszę się ze współpracy, jaką Agram nawiązuje z inwestorem i jestem pewny, że dzięki temu segment spożywczy lubelskiego przemysłu będzie jeszcze mocniejszy. Lublin, ze względu na swoje położenie jest jednym z głównych polskich centrów przemysłu przetwórstwa żywności. Jesteśmy ośrodkiem metropolitalnym, które jest niezaprzeczalnie głównym centrum całego regionu, więc przywiązujemy duże znaczenie do rozwoju zakładów branży spożywczej. Możemy się pochwalić nie tylko tradycjami, ale także osiągnięciami współczesności, bo są to na ogół firmy nowoczesne, ze znakomitymi centrami technologicznymi. Z zadowoleniem patrzę na dynamiczny rozwój i wzrost zatrudnienia w zlokalizowanych tu zakładach – mówi prezydent Żuk. KB

O firmie Agram S.A.

Agram S.A. to firma o niemal pięćdziesięcioletniej historii działalności w Lublinie, sięgającej 1972 roku.
Specjalizuje się w przetwórstwie oraz mrożeniu owoców i warzyw, zatrudniając w zakładach w Lublinie i w Motyczu 200 pracowników.
Od 2017 roku Agram jest częścią rodzinnej firmy Crop’s NV z siedzibą główną w Ooigem, w Belgii. Crop’s jest europejskim liderem w produkcji i dystrybucji mrożonych warzyw, owoców oraz dań gotowych, istniejącym od 1977 roku.
Firma posiada zakłady produkcyjne w Belgii, Portugalii, Hiszpanii, Serbii, Maroku oraz na Kostaryce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here