Agresywny diler trafił za kraty

Tym razem 22-latek trafi za kratki na dłużej

Do listy przestępstw narkotykowych 22-latek dodał inne, ciężkiego kalibru. W miniony czwartek sąd na wniosek prokuratury zastosował wobec niego areszt.


– W poniedziałek wieczorem, 17 maja policjanci z komisariatu w Niemcach uzyskali informację, że samochodem marki BMW mogą być przewożone narkotyki. Zgodnie z ustaleniami, kierowca miał zatrzymać się na stacji paliw w Elizówce. Tam też operacyjni zaplanowali zatrzymanie. Gdy tylko funkcjonariusze zobaczyli wytypowany pojazd, podeszli do auta i wylegitymowali się. Wówczas kierowca z impetem ruszył w kierunku jednego z policjantów i potrącił go samochodem. Po tym napastnik ruszył do ucieczki – mówi komisarz Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Kryminalni użyli broni, strzelając w opony BMW. Diler mimo to ruszył na pełnym gazie w kierunku Lublina. Na jednej z ulic porzucił pojazd i zbiegł pieszo.

– Policjanci na miejscu zdarzenia przeprowadzili oględziny. Zabezpieczyli również pojazd, którym poruszał się sprawca. Prowadzone przez kryminalnych z KMP w Lublinie czynności pozwoliły na ustalenie jego personaliów, a także dwójki podróżujących z nim pasażerów. W miniony czwartek przeprowadzono z nimi czynności procesowe – dodaje kom. Gołębiowski.

Agresywnym kierowcą okazał się 22-letni mieszkaniec Lublina, notowany wcześniej za przestępstwa narkotykowe. Na wniosek prokuratury sąd zastosował wobec niego areszt na 3 miesiące. Za czynną napaść na policjanta oraz usiłowanie spowodowania ciężkiego uszczerbku na jego zdrowiu podejrzanemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here