Akcja Bezpieczny WF, czyli oko w oko z mistrzem zapasów

Akcja Bezpieczny WF, czyli oko w oko z mistrzem zapasów

W ramach akcji Bezpieczny WF ponad 60 uczniów z lubelskich szkół miało okazję w środę w Fabryce Ogólnego Rozwoju poznać tajniki zapasów i to pod okiem byłego mistrza świata i srebrnego medalisty olimpijskiego, obecnie prezesa Polskiego Związku Zapaśniczego, Andrzeja Suprona!


Wybór miejsca środowych zajęć nie był przypadkowy. Andrzej Supron, jeden z najwybitniejszych zawodników w historii polskich zapasów jest patronem ośrodka mieszczącego się przy ul. Mełgiewskiej 9E.

– “Bezpieczny WF – Zapasy w każdej szkole” to akcja ogólnopolska. Lublin jest drugim miastem, po Warszawie gdzie odbywają się takie zajęcia. Mają one  na celu pokazanie, że zapasy to sport bardzo bezpieczny, ogólnorozwojowy – mówi o akcji Paweł Woliński, założyciel Fabryki Ogólnego Rozwoju, były zapaśnik obecnie trener przygotowania fizycznego w kilku lubelskich ligowych klubach m.in. MKS FunFloor Perła.

– Wyciągamy dzieci sprzed komputerów, tabletów i smartfonów, z tego wirtualnego życia, do tego realnego. Tutaj pod okiem fachowców i przy odpowiednim sprzęcie mogą się bezpiecznie rozwijać się. Moje ukochane zapasy to najbezpieczniejsza dyscyplina: nie ma duszeń czy złamań, opiera się na ćwiczeniach ogólnorozwojowych – podkreślał podczas spotkania Andrzej Supron, zachęcając dzieci do ćwiczeń.

W zajęciach uczestniczyli uczniowie z SP nr 20, 21, 42, a także z SP ze Spiczyna oraz młodzi zapaśnicy lubelskiego Sokoła. – To było bardzo ciekawe spotkanie. Co najważniejsze, dzieci są zadowolone i zmęczone sportową rywalizacją – podsumowała Małgorzata Rola, znakomita do niedawna piłkarka ręczna MKS Lublin, obecnie nauczycielka wychowania fizycznego, która do FOR przyprowadziła liczną grupę uczniów z SP nr 42 z ul. Rycerskiej.BAS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here