Aktor w wypadku

Artystów, pracowników Chełmskiego Domu Kultury, miłośników sztuki teatralnej zelektryzowała wiadomość o tragicznej śmierci 42-letniego Przemysława Gąsiorowicza. Aktor był współpracownikiem Teatru Ziemi Chełmskiej, często gościł na scenie CHDK-u. Zginął w drodze na pogrzeb kolegi, także aktora.

42-letni Przemysław Gąsiorowicz, aktor Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie, niedawno cieszył się na swoim fejsbukowym profilu z udanej premiery monodramu pt. „Opowieść o naszym wniebowstąpieniu”, którego był reżyserem i aktorem. Pisał: „…Było różnie – raz się cieszyłem, że wreszcie nie muszę robić wszystkiego sam, w pojedynkę i mogę współpracować z grupą ludzi współtworzących ten spektakl, innym razem plułem sobie w brodę, szczerze żałując, że się tego wszystkiego podjąłem i obiecywałem sobie, że „nigdy w życiu, przenigdy więcej”… Ale w końcu „moja łajba ominęła wszystkie rafy” i szczęśliwie dobiła do brzegu! No i wygląda na to, że jest sukces…”.

Wkrótce potem z przykrością informował o śmierci swojego kolegi, Witolda Kopcia, również aktora Teatru im. Juliusza Osterwy. Następnie to życie napisało scenariusz, najtragiczniejszy z możliwych. 8 stycznia br. Przemysław Gąsiorowicz zginął w wypadku samochodowym na obwodnicy Lubartowa. Jechał na pogrzeb zmarłego kolegi ze sceny. W komunikacie policyjnym czytamy, że doszło do czołowego zdarzenia Peugeota, kierowanego przez 42-latka, z Hondą. Trzy osoby trafiły z obrażeniami do szpitala. Niestety, po kilku godzinach P. Gąsiorowicz zmarł. Okoliczności tragedii wyjaśnia policja.

Teatr „Osterwy” ogłosił 7-dniową żałobę. Przemysław był współpracownikiem Teatru Ziemi Chełmskiej, a chełmianie mogli go oglądać m.in. w spektaklu pt. „Wszystko w rodzinie”. Niedawno dziękował im za ciepłe przyjęcie spektaklu „Psie serce”, granego na deskach Chełmskiego Domu Kultury. Był wzruszony tak miłym odbiorem i owacjami na stojąco chełmskiej publiczności. Po śmierci Przemysława ChDK wydał komunikat: „Przemijamy, odchodzimy z wielkich świateł w stronę zimy. Czas przenosi nas z afiszy w stronę ciszy… Z wielkim smutkiem zawiadamiamy o tragicznej śmierci Przemysława Gąsiorowicza, którego talent mogli Państwo podziwiać w spektaklach Teatru Ziemi Chełmskiej. Przemek bardzo lubił tu przyjeżdżać, cenił sobie naszą publiczność….”.

– Przemek współpracował z nami od wielu lat – mówi Barbara Szarwiło z Teatru Ziemi Chełmskiej. – Zagraliśmy razem wiele spektakli. Wkrótce mieliśmy razem zagrać w Siedlcach spektakl „Wszystko w rodzinie” (spektakl został odwołany – przyp. red.). Będzie nam go bardzo brakowało.

Aktor osierocił troje dzieci. Koledzy prowadzą zbiórkę na rzecz bliskich zmarłego. (mo, fot. FB UM Chełm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here