Aktywna jesień na Dziesiątej

Cotygodniowe zajęcia nordic-walking, w planach również spacery tematyczne po dzielnicy i wycieczka rowerowa w Lasy Kozłowieckie. Rada dzielnicy Dziesiąta stawia na aktywizację mieszkańców.
Projekt finansowany jest z rezerwy celowej. Wydarzenie współorganizują Fundacja Maestria i administracja osiedla imienia Leona Kruczkowskiego. Co czeka na zainteresowanych? Od 15 września w czwartki i piątki, aż do 28 października, seniorzy wyruszają z kijkami nordic-walking na zdrową przechadzkę. Zbiórki odbywają się przy siłowni, przy ul. Młodzieżowej (czwartek) i budynku WOMP przy ul. Nowy Świat (piątek) o 17.30. We wrześniu odbył się kajakowy spływ Bystrzycą. Na 9 października, jeśli pogoda dopisze, zaplanowano wycieczkę do Lasów Kozłowieckich (ok. 30 kilometrów od Lublina), 23 października zaś – dwa spacery tematyczne – śladem zagadek i dawnych skarbów (godz. 12, zbiórka przy ulicy Nadrzecznej koło parkingu SP nr 2) i szlakiem dawnych zawodów (14.30, zbiórka przy skwerze przy ul. Kunickiego).

Do ostatniego piątku października można skorzystać z spacerów nordic walking. Wydarzenie współorganizują Fundacja Maestria i administracja osiedla imienia Leona Kruczkowskiego. Co czeka na zainteresowanych? Zbiórki odbywają się przy siłowni przy ul. Młodzieżowej (czwartek) i budynku WOMP przy ul. Nowy Świat (piątek) o 17:30.BCH