Aktywne Polesie w Urszulinie

Najbliższy weekend w Urszulinie zapowiada się wyjątkowo ciekawe dla amatorów sportu. W sobotę rozegrany zostanie maraton rowerowy a w niedzielę – jubileuszowe, 25. Ogólnopolskie Biegi Ekologiczne.

Miłośnicy sportów rowerowych i biegowych będą mieli co robić w ten weekend w Urszulinie. 3 czerwca, trzeci raz z rzędu, zawita do Urszulina kolorowy peleton LOTTO Poland Bike Marathon rozgrywany w cyklu ogólnopolskich wyścigów amatorów na rowerach górskich. Kolarska rywalizacja rozegra się tradycyjnie na trzech dystansach: MAX (52 km), MINI (35 km) oraz FAN (10 km – dla uczniów i uczennic szkół podstawowych, otwarte mistrzostwa Urszulina w kolarstwie górskim). Na terenie Miasteczka Poland Bike swoje wyścigi Mini Cross będą mieli też najmłodsi w wieku 2-4 i 5-6 lat.
Z kolei w niedzielę, 4 czerwca odbędą się jubileuszowe 25 Ogólnopolskie Biegi Ekologiczne oraz 2 KIA TECHNOTOP Półmaraton Poleski. W programie przewidziany jest również duathlonu, obejmujący sobotni wyścig kolarski na trasie MINI oraz niedzielny bieg na dystansie 5 km.
Szczegółowe informacje dostępne są na stronach: www.polandbike.pl; www.biegiekologiczne.pl i www.facebook.com/Poland.Bike.Marathon
– Cieszymy się, że po raz kolejny do gminy Urszulin zawita kilkaset zawodniczek i zawodników. Zapraszamy do uczestnictwa oraz kibicowania. W miasteczku zawodów przewidujemy punkty z gastronomią oraz wiele atrakcji dla młodszych i starszych miłośników rodzinnego wypoczynku – mówi Tomasz Antoniuk, wójt Urszulina. (reb)