Aktywne powitanie jesieni

Wielu chełmian zdecydowało się aktywnie przywitać jesień i wziąć udział w festynie zorganizowanym, pierwszego dnia tej ogólnie nielubianej pory roku, na chełmskim deptaku przez Stowarzyszenie WeRwA, Młodzieżowy Dom Kultury i MOSiR.

Pogoda sprzyjała, a w programie znalazło się sporo atrakcji. Festyn rozpoczął się popisami wokalnymi harcerzy z Hufca Chełma, a później sceną zawładnęli wokaliści i tancerze z Młodzieżowego Domu Kultury. Odbyła się gra miejska oraz pierwszy w historii instruktażowy turniej w kule – pod okiem Tomasza Domańskiego z chełmskiego TKKF – który wygrała ekipa Uniwersytetu Trzeciego Wieku działającego przy chełmskiej PANS.

Po raz drugi odbył się charytatywny bieg w piżamach, który zgromadził na starcie kilkanaście osób i przyniósł 1460 zł dla Fundacji Gdy Liczy się Czas, budującej ośrodek dla dzieci chorych na raka. Oblegane były punkty informacyjne Państwowej Akademii Nauk Stosowanych, Wojsk Obrony Terytorialnej i Chełmskiego Parku Wodnego. Zasady ekologii przybliżyło Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej.

Atrakcją dla dzieci była zjeżdżalnia udostępniona przez Świat Rozrywki. Swoją działalność zaprezentowała Fundacja dla Zwierząt „Szczęśliwy Los”. Kilkadziesiąt osób skorzystało z symulatora dachowania Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, a kilkunastu właścicieli pochwaliło się swoimi wiekowymi, ale wypieszczonymi samochodami, podczas ostatniej edycji „Pięknej Klasycznej Soboty” zorganizowanej przez Automobilklub Chełmski. (gg)