Aktywny senior w WDK

W każdy czwartek we Włodawskim Domu Kultury, w godzinach od 16.30 do 20, realizowany jest projekt „Aktywny senior”. W ramach projektu odbywają się zajęcia plastyczne, nauka tańców Latino, a także ćwiczenia, dzięki którym seniorzy pozbędą się bólu kręgosłupa.

– Projekt „Aktywny senior” jest inicjatywą Włodawskiej Rady Seniorów – mówi burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński – Celem projektu jest zapobieganie marginalizacji i wykluczeniu osób starszych. Dzięki udziałowi w zajęciach seniorzy będą mogli realizować swoje pasje i marzenia, a także zadbać o zdrowie.
Pierwszą propozycją przygotowaną dla osób starszych w ramach projektu „Aktywny Senior” są zajęcia plastyczne. Ich celem jest rozwój zainteresowań i umiejętności plastycznych. Zajęcia obejmują m.in.: robótki ręczne, tworzenie biżuterii oraz naukę malarstwa i rysunku. Z kolei podczas zajęć tanecznych seniorzy poznają podstawowe kroki tańców latynoamerykańskich oraz walca angielskiego i wiedeńskiego. Trzecią propozycją jest program ćwiczeń polecany szczególnie osobom, którym doskwierają bóle kręgosłupa. Ponadto w trakcie trwania projektu organizowane będą warsztaty dietetyczne, kulinarne oraz spotkania z lekarzem specjalistą. Będzie to okazja do zapoznania się z zasadami zdrowego żywienia. Koordynatorką całego projektu, z ramienia Włodawskiej Rady Seniorów, jest Janina Klimczuk. (a)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here