Ale się działo!

Kacper Borowski był najskuteczniejszym zawodnikiem Startu w sobotnim meczu z Polpharmą Starograd Gdański. 26-letni skrzydłowy zdobył 23 punkty, trafiając 10 z 23 rzutów z gry i 1 z 3 wykonywanych wolnych

W meczu 21. kolejki Energa Basket Ligi koszykarze Startu Lublin przed własną publicznością pokonali po prawdziwym dreszczowcu Polpharmę Starograd Gdański 82:80. Podopieczni trenera Davida Dedka mają już na swoim koncie 16 zwycięstw i 37 punktów w dorobku, tyle samo co lider rozgrywek Stelmet Zielona Góra i mistrzowie Polski Anwil Włocławek!

Początek meczu z Polpharmą, która przed sobotnią potyczką wygrywała zaledwie cztery razy (Start aż 15) nie zapowiadał kłopotów lubelskiej ekipy. Gospodarze po trafieniach Martinsa Laksy i Kacpra Borowskiego prowadzili już 12:3. Za odrabianie strat w drużynie przyjezdnej wzięli się przede wszystkim debiutujący Daniel Dillon oraz Michael Hicks. Później Isaiah Wilkins dał nawet przewagę Polpharmie (16:17). Start wracał na prowadzenie, ale „3” Wilkinsa i akcja Hicksa sprawiły, że po 10 minutach było 24:22 dla gości.

Drugą kwartę ekipa trenera Marka Łukomskiego rozpoczęła od serii 7:0 i kibice „czerwono-czarnych” przecierali oczy ze zdumienia! Start przegrywał już 22:31. Mateusz Dziemba i Borowski starali się zmniejszać różnicę, ale nadal świetnie spisywał się Dillon. Polpharma grała szybko, nieprzewidywalnie i po I połowie wygrywała 49:42!

Po przerwie startowcy zabrali się ostro do pracy i nie tylko odrobili straty, ale zdołali sobie przed ostatnią kwartą wypracować czteropunktową zaliczkę (64:60). W decydującej kwarcie goście pokazali jednak ogromną ambicję, a „3” Dillona na 14 sekund przed końcem sprawiła, że na tablicy wyników pojawił się remis (po raz szósty w meczu).

Ostatnia akcja należała jednak do gospodarzy. Dziemba długo kozłował piłkę, by w ostatnich sekundach zdecydować się na indywidualne wejście pod kosz. Choć przeszkadzału mu aż trzech rywali, zdołał trafić i zapewnić równo z końcową syreną wygraną Startowi!

Pozostałe mecze:

Anwil Włocławek – Stelmet Enea BC Z. Góra 79:95 * Stal Ostrów Wlkp. – Asseco Arka Gdynia 63:62 * GTK Gliwice – Trefl Sopot 71:99 * Legia Warszawa – MKS Dąbrowa Górn. 90:83 * Śląsk Wrocław – PGE Spójnia Stargard 85:65 * Enea Astoria Bydgoszcz – HydroTruck Radom zakończył się po zamknięciu wydania * Polski Cukier Toruń – King Szczecin (3.03). W następnej serii (8.03) Start zagra na wyjeździe z PGE Spójnia.

Start Lublin – Polpharma Starograd Gdański 82:80 (22:24, 20:25, 22:11, 18:20)

Start: Borowski 23 (2×3, 7 zb.), Lemar 17 (3×3), Laksa 14 (2×3), Grochowski 3 (1×3), Taylor 2 (13 zb.) oraz Dziemba 15, Jeszke 5, Jarecki 3, Pelczar, Szymański.
Polpharma: Dillon 27 (5×3), Wilkins 17 (2×3), Williams 8 (2×3), Gołębiowski 6 (2×3), Motylewski oraz Hicks 14 (2×3), Surmacz 8 (2×3), Dzierżak.