Aleksandra wyróżniona w konkursie NBP

Aleksandra Kaźmierak z klasy 3bg II Liceum Ogólnokształcącego w Chełmie uzyskała wyróżnienie w konkursie na pracę pisemną, organizowanym przez NBP. Jednocześnie uczennica „Dreszera” znalazła się w gronie prestiżowej szóstki laureatów tego ogólnopolskiego konkursu.

Już po raz dwudziesty Narodowy Bank Polski zorganizował konkurs dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych na pracę pisemną dotyczącą sylwetki wybranego ekonomisty. Tym razem jednak temat pracy zaskoczył wielu („Wielcy polscy ekonomiści też byli nastolatkami…”). Uczestnicy musieli m.in. skupić się na tym, jakie wydarzenia i obserwacje ekonomiczne z czasów młodości mogły skłonić wybranego przez nich ekonomistę do zainteresowania się tą tematyką oraz odpowiedzieć na pytanie, co ich samych intryguje w tym obszarze.

Do ogłoszonego jesienią ub. r. ogólnopolskiego konkursu przystąpiło ponad 200 uczniów szkół ponadpodstawowych, zaś w grudniu na finałowej gali on-line podane zostały nazwiska zwycięzców. Oprócz wyłonienia zdobywców I, II i III miejsca kapituła konkursu zdecydowała się wyróżnić trzy prace konkursowe. Wśród nich znalazła się praca nastolatki z Chełma – Aleksandry Kaźmierak z klasy 3bg II Liceum Ogólnokształcącego – inspirowana życiem i działalnością Antoniego Szymańskiego, rektora KUL. Opiekunem merytorycznym pracy była Marta Klasura, nauczyciel geografii i podstaw przedsiębiorczości w II LO. (opr. pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here