Alkohol, amunicja i audi w rowie

Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie 26-latek z Lublina, który rozbił się po pijaku w Depułtyczach Królewskich. Policjanci znaleźli przy nim nielegalną amunicję, a w jego mieszkaniu spore ilości narkotyków.

Przed godziną 6, w niedzielę (13 marca), funkcjonariusz chełmskiej komendy jechał do pracy na ranną zmianę. Przejeżdżając przez Depułtycze Królewskie, zwrócił uwagę na porzucony i rozbity samochód marki Audi. Zaraz potem zauważył dwóch młodych mężczyzn idących pieszo wzdłuż jezdni i powiadomił o tym dyżurnego KMP.

Patrol, który przybył na miejsce, zatrzymał obu mężczyzn. Byli pijani i żaden nie przyznawał się do kierowania rozbitym autem. W porzuconym samochodzie mundurowi znaleźli jednak dokumenty z danymi właściciela pojazdu. W ten sposób ustalili, że to 26-letni mieszkaniec Lublina jest posiadaczem audi.

– Mężczyzna był nietrzeźwy, miał ponad półtora promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze znaleźli przy nim dwie sztuki amunicji, na którą nie miał pozwolenia. Następnie, przy wsparciu policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie, w wyniku przeszukania miejsca jego zamieszkania zabezpieczono ponad 1,7 kilograma marihuany i ponad pół kilograma haszyszu – informuje kom. Ewa Czyż, rzecznik prasowa Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.

26-latek odmówił składania jakichkolwiek wyjaśnień w tej sprawie. Został doprowadzony do prokuratury. Usłyszał zarzuty, a Sąd Rejonowy w Chełmie zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. (pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here