Ambasadorowie lubelskiego biznesu

Zdobywcy tytułu Ambasadora LKB 2017: Grzegorz Polak, Roman Rak i Władysław Szczygielski pozują do pamiątkowego zdjęcia z Agnieszką Gąsior-Mazur, prezes LKB oraz przedstawicielami władz: wojewodą Przemysławem Czarnkiem, marszałkiem Sławomirem Sosnowskim oraz Krzysztofem Żukiem, prezydentem Lublina

Stowarzyszenie Lubelski Klub Biznesu od lat honoruje tytułem Ambasadorów LKB osoby, które w sposób szczególny przyczyniły się do rozwoju biznesu na Lubelszczyźnie oraz promocji i rozwoju LKB. Tegorocznych laureatów poznaliśmy podczas Biznes Forum i Gali Lubelskiego Klubu Biznesu, które odbyły się w środę w Filharmonii Lubelskiej.


Prestiżowe wyróżnienia trafiły tym razem do Władysława Szczygielskiego, założyciela fabryki kabli Elpar z Parczewa, Romana Raka, twórcy i właściciela Zakładu Usługowego-Produkcyjnego Roztocze w Zamościu oraz Grzegorza Polaka, prezesa Wytwórni Makaronu Domowego Pol-Mak.
Podczas gali wyróżnienie otrzymał także Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie, ale nie od LKB, lecz Beaty Gorajek, dyrektora generalnego Ministerstwa Rozwoju. Województwo Lubelskie zostało uhonorowane Nagrodą Ministra Rozwoju dla polskiego finalisty konkursu „Europejskie Nagrody Promocji Przedsiębiorczości 2017”. Statuetkę odebrał marszałek Sławomir Sosnowski.
Tegorocznemu Biznes Forum i Gali Lubelskiego Biznesu towarzyszył panel dyskusyjny „Nie ma rozwoju bez lokomotyw”, w którym uczestniczyli Mieczysław Majewski, prezes zarządu WSK PZL-Świdnik S.A., Tadeusz Rybak, prezes zarządu Mostostal Puławy oraz Zbigniew Tracichleb, prezes zarządu PKP LHS.
Wieczór uświetnił recital Jana Jakuba Należytego z krakowskiego Teatru Komedia, który zaczarował widzów swoim magicznym głosem m.in. w utworze „Dla takich chwil warto żyć.” BS

Laureaci Ambasadorów LKB 2017

Władysław Szczygielski, założyciel rodzinnej fabryki kabli działającej w Parczewie od 1989 roku, zatrudniającej blisko 450 pracowników, otrzymał nagrodę za „wkład w budowanie polskiej gospodarki i sukces ekonomiczny firmy zbudowany poprzez inwestycje w nowoczesne technologie stosowane w produkcji przewodów elektrycznych oraz rozwój kapitału ludzkiego.”
Roman Rak, właściciel firm „Roztocze ZUP Rak Roman” oraz WSK Tomaszów Lubelski, został uhonorowany za „wkład w rozwój gospodarczy regionu i kraju oraz sukces ekonomiczny firm, osiągnięty poprzez prorozwojowe inwestycje, stworzenie nowych miejsc oraz społeczną odpowiedzialność biznesu.”
Grzegorz Polak, który w 1995 roku założył firmę produkującą makarony, będącą obecnie jednym z czołowych producentów makaronów w Polsce, odebrał wyróżnienie za „wkład w rozwój i promocję polskiej marki na rynku krajowym i zagranicznym oraz sukces firmy osiągnięty poprzez stworzenie produktów opartych o tradycyjne receptury i zdrowe trendy konsumenckie”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here