Amunicja zamiast grzybów

Wybrała się na grzybobranie, w leśnej gęstwinie znalazła 20 zardzewiałych pocisków, których pochodzenie nie jest do końca jasne. Saperzy zabrali amuniację do neutralizacji.

(9 lipca) Na amunicję karabinową natknęła się okoliczna mieszkanka, która wybrała się na grzyby do lasu w Aleksandrii Krzywowolskiej pod Rejowcem.

– Natychmiast powiadomiła o tym policjantów, którzy zabezpieczyli nietypowe znalezisko do czasu przyjazdu patrolu saperskiego – mówi podkom. Ewa Czyż, rzecznik prasowa Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.

Saperzy przyjechali i przeszukali kompleks leśny. W sumie zabezpieczyli i zabrali do neutralizacji 20 sztuk amunicji – mocno skorodowanej, pordzewiałej. Nie potwierdzono jednoznacznie, że pochodzącej z okresu II wojny światowej. – Pamiętajmy, że wszelkie tego typu znaleziska mogą być bardzo niebezpieczne.

Dlatego nie przemieszczajmy ich i nie manipulujmy przy nich. Miejsce, w którym zostały znalezione, należy zabezpieczyć przed dostępem innych osób i o znalezisku niezwłocznie powiadomić policję – apeluje podkom. Czyż. (pc, fot. Policja)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here