Ani szopki, ani sylwestra

Koronawirus wszystkim krzyżuje szyki. Z powodu pandemii chełmscy urzędnicy zdecydowali, że w bieżącym roku w mieście nie będzie żadnych tradycyjnych imprez związanych ze świętami Bożego Narodzenia i sylwestrem. Nie dojdzie też do skutku Gala Noworoczna, która od kilku lat 1 stycznia odbywała się w Chełmskim Domu Kultury.

Tegoroczne święta Bożego Narodzenia będą inne niż zawsze. Pandemia koronawirusa powoduje, że samorządy są zmuszone odwołać wiele tradycyjnych imprez świąteczno-noworocznych, które na trwałe wpisały się w miejski kalendarz wydarzeń nie tylko o charakterze kulturalnym czy religijnym.

W tym roku po raz pierwszy od kilkunastu lat na pl. Łuczkowskiego nie zostanie rozstawiona szopka bożonarodzeniowa. Nie odbędzie się też tradycyjny jarmark, organizowany od kilku lat przez miasto, który z każdym rokiem cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony chełmian. Nie dojdzie do skutku również miejska zabawa sylwestrowa. Odwołano także Galę Noworoczną, organizowaną co roku 1 stycznia w Chełmskim Domu Kultury.

Urzędnicy w minionym tygodniu wydali w tej sprawie komunikat, informujący, że w związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną i w trosce o wspólne bezpieczeństwo, świąteczne imprezy zostały odwołane. Jak podaje Biuro Prasowe Prezydenta Chełma, z powodu pandemii koronawirusa nie będzie ani tradycyjnej Wigilii Wszystkich Chełmian, ani wspólnego przywitania Nowego Roku, ani stoisk ze świątecznymi dekoracjami czy smakołykami – Miasto Chełm przygotowuje iluminacje, które choć częściowo pozwolą nam poczuć świąteczną atmosferę – dodaje Biuro Prasowe. (ps)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here