Animalo zwycięzcą

W niedzielę (30 kwietnia) w Gminnym Ośrodku Kultury w Hańsku odbył się XVIII Powiatowy Przegląd Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych. Wśród siedmiu zgłoszonych zespołów nominację na Festiwal Najciekawszych Widowisk do Lublina otrzymał zespół „Animalo” z Domu Kultury w Dubecznie.

W tym roku do przeglądu zgłosiło się siedem zespołów, które oceniała komisja w składzie: Danuta Głouszek – Starostwo Powiatowe we Włodawie oraz Henryk Kowalczyk – Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie. Na deskach sceny hańskiego GOK-u wystąpiły: zespół „Aha” z Gminnego Ośrodka Kultury w Hańsku ze spektaklem pt. „Królewna Śnieżka”, zespół „maliWielcy” z Gminnego Ośrodka Kultury w Hańsku („Truskawka”), zespół „Wiewiórka” z Zespołu Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Hańsku („O mądrej królewnie i smoku z Twardej Góry”), zespół „Animalo” z Domu Kultury w Dubecznie („Jaś i Małgosia”), zespół „Ananasy z trzeciej klasy” z zespołu Szkół w Wyrykach („Zagubiony czas”), zespół „Słoneczka” z Zespołu Szkół w Urszulinie („Baba Jaga u dentysty”) i zespół „Żarcik” z Zespołu Szkół w Urszulinie („Calineczka”).
Jury do gustu najbardziej przypadło kukiełkowe przedstawienie w wykonaniu grupy „ANIMALO” i to właśnie ona będzie reprezentować powiat włodawski na Festiwalu Najciekawszych Widowisk w Lublinie.
Organizatorami przeglądu było Starostwo Powiatowe we Włodawie, Wójt Gminy Hańsk i Gminny Ośrodek Kultury w Hańsku. (b)