Aniołek Matusińskiego już ze wsparciem od miasta

Małgorzata Hołub-Kowalik, wicemistrzyni świata i mistrzyni Europy w sztafecie 4x400 m z wiceprezydent Lublina Beatą Stepaniuk-Kuśmierzak, odpowiadająca w lubelskim ratuszu m.in. za sport.

Małgorzata Hołub-Kowalik, wicemistrzyni świata i mistrzyni Europy w sztafecie 4×400 m, jeden z Aniołków Matusińskiego (tak od nazwiska trenera nazywane są zawodniczki z mistrzowskiej sztafety), od połowy lutego reprezentująca barwy AZS UMCS, została włączona do „Programu Mistrz”, realizowanego przez Miasto Lublin. Znakomita lekkoatletka otrzyma w tym roku od lubelskiego samorządu wsparcie w wysokości blisko 42 tysięcy złotych.


Miasto Lublin „Program Mistrz” realizuje już od 3 lat i jako jedyne wśród jednostek samorządu terytorialnego prowadzi taką inicjatywę. Daje możliwość spokojnego przygotowania się najlepszym zawodnikom do igrzysk olimpijskich.

W Lublinie, oprócz Hołub-Kowalik, w ramach tego programu wsparcie otrzymują także inni czołowi lekkoatleci AZS UMCS, medaliści mistrzostw świata, Europy i Polski: Sofia Ennaoui, Paulina Guba, Malwina Kopron, Karolina Kołeczek, Rafał Fedaczyński i Karol Hoffmann, siatkarka plażowa Kinga Wojtasik, wychowanka TPS Lublin i trenera Jacka Rutkowskiego, pływacy akademickiego klubu: Jan Hołub, Kacper Klich, Marcin Stolarski, Konrad Czerniak i Jan Świtkowski oraz Aleksandra Mirosław z KW Kotłownia, mistrzyni świata we wspinaczce sportowej, która ma już w kieszeni kwalifikacje na igrzyska olimpijskie w Tokio (w ubiegłym tygodniu z uwagi na pandemię koronawirusa zapadła decyzja o przesunięciu imprezy z 2020 roku na 2021 rok). BAS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here