Anioły przychodzą w innych ludziach

Już w najbliższy weekend w Wyrykach i Lubieniu odbędzie się „V Poleski Festiwal Anielski”. Tegorocznej edycji tego wyjątkowego wydarzenia przyświecać będą słowa „…Ty zawsze przy mnie stój…”.

– Poleski Festiwal Anielski przypomina o roli aniołów – bożych posłańców, którzy czasami przychodzą w innych ludziach i wydarzeniach, rozpoznawalnych wtedy, gdy wierzymy w Boga i jego opatrzność – mówi Mirosław Torbicz, radny i jeden z organizatorów wydarzenia. – Festiwal adresowany jest do młodych i starych, dużych i małych, wierzących i niewierzących i wszystkich innych z Lubienia, Wyryk, Kaplonos, Zahajek i… każdej innej wsi i miasta. Uczestnicząc w tym wydarzeniu można wziąć udział w ciekawych warsztatach, obejrzeć wartościowe kino, a przy okazji spotkać się z wieloma ciekawymi osobami. Można pomodlić się i zadumać, albo tylko patrzeć i nic nie robić. Można nasycić ducha bliską obecnością Maryi – Królowej Aniołów – wskazującej swą dłonią na Jezusa. Można też nasycić się pięknem lubieńskiej świątyni, okolicznego krajobrazu i ciszą – dodaje Torbicz.
Organizatorami wydarzenia są: Stowarzyszenie „Koalicja Kulturalna” z Wyryk, Gmina Biblioteka Publiczna w Wyrykach oraz Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Mikołaja w Lubieniu. (b)