Anwil rozwiązał kontrakt 1+1 z Jakubem Karolakiem

Lublinianin Jakub Karolak nie jest już koszykarzem Anwilu Włocławek. W sobotę klub z Kujaw opublikował oficjalny komunikat, w którym poinformował, że anuluje część umowy zawartej z 26-letnim zawodnikiem przed zakończonymi przedwcześnie rozgrywkami Energa Basket Ligi, dotyczącą przyszłego sezonu.


Karolak w czerwcu ubiegłego roku, po niezwykle udanym sezonie spędzonym w warszawskiej Legii, podpisał z Anwilem kontrakt „jeden plus jeden”. Obie strony zastrzegły sobie jednak prawo do rozwiązania porozumienia na sezon 2020/2021 do 20 czerwca. W obliczu zaistniałych okoliczności oraz niepewnej przyszłości, klub z Włocławka wykorzystał zapis w kontrakcie i rozwiązał kontrakt.

– Nikt nie może być pewny przyszłości, w tym momencie uznaliśmy więc, że musimy zerwać kontrakt. Mieliśmy do tego prawo, sam zawodnik miał również taką opcje. Nie oznacza to jednak, że nie będziemy rozmawiać o sezonie 2020/21 z graczem, gdy będziemy mieli już pewność że sezon wystartuje i w jakiej formule – mówi Arkadiusz Lewandowski, prezes zarządu KK Włocławek.

Karolak w sezonie 2019/20 wystąpił w 19 meczach Anwilu w Energa Basket Lidze, notując średnio 7.6 punktu oraz 2.5 zbiórki na spotkanie oraz w 11 meczach w Lidze Mistrzów (śr. 2,8 pkt  i 1,3 zbiórki). W lutym doznał kontuzji (złamanie nosa) i ostatnio przechodził rehabilitację. Obecnie przebywa z rodziną w Lublinie. BAS