Apartamentów nie będzie?

W wyrobisku po piachu w podchełmskim Janowie miały powstać luksusowe apartamenty. Plany spółki „Graf” przed laty wyglądały imponująco. Gmina zmieniła pod te plany miejscowy plan zagospodarowania. Inwestycji jednak najprawdopodobniej nie będzie.

Plany chełmskiej spółki „Graf” zakładały budowę trzech apartamentowców połączonych podziemnymi garażami. Kompleks złożony z 33 apartamentów o powierzchni od 60 m kw. miał być wkomponowany w wyrobisko piasku w Janowie i utrzymany w góralskim stylu. Inwestorzy planowali bogatą infrastrukturę wypoczynkową, sportową, a nawet odnowę biologiczną. Na wizualizacjach apartamentowce wyglądały świetnie, a w połączeniu z walorami Janowa inwestycja mogła być strzałem w dziesiątkę.
Plany chełmskiej spółki „Graf” najpierw napotkały na trudności natury formalnej. Przedłużały się prace związane z przeznaczeniem działki z wyrobiskiem pod budownictwo wielorodzinne i usługi. Radni nie mogli głosować nad zmianą planu zagospodarowania do czasu wyłączenia gruntów z produkcji leśnej. Wydanie decyzji w tej sprawie długo trwało. Gdy urbaniści w końcu nanieśli zmiany w planie zagospodarowania, inwestorzy tuż przed podjęciem w tej sprawie uchwały przez radnych dopatrzyli się nieprawidłowości. Wnieśli o poprawki. Po jakimś czasie radni gminy Chełm w końcu uchwalili zmieniony plan zagospodarowania umożliwiając budowę apartamentowców w Janowie. Ale inwestorzy nie są już zainteresowani realizacją tego przedsięwzięcia.
– Z naszej strony nie ma już szansy na realizację tej inwestycji – mówi Łukasz Kościuk ze spółki „Graf”. – Nie planujemy dalszych inwestycji w Chełmie ani okolicy. Pod uwagę brane są inne lokalizacje. (mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here