Aquapark znów otwarty

Obostrzenia związane z pandemią koronawirusa poluzowane, dlatego Chełmski Park Wodny od otworzył saunarium oraz korty do squasha. Na uruchomienie basenu sportowego trzeba jeszcze poczekać od 2 do 3 tygodni, pod warunkiem, że rząd nie zmieni zdania i nie wróci do lockdownu.

Chełmski Park Wodny, ze względu na obostrzenia związane z pandemią koronawirusa, został całkowicie zamknięty z początkiem listopada ubiegłego roku. Po ponad 3,5 miesięcznej przerwie powoli otwiera się na pierwszych klientów.

– Zaczęliśmy od saunarium i kortów do squasha – mówi Artur Juszczak, prezes spółki Chełmski Park Wodny i Targowiska Miejskie. – Ponieważ działamy obecnie w reżimie sanitarnym, dlatego bardzo prosimy o dostosowanie się do panujących zasad.

Z kortów do squasha nie wszyscy jednak będą mogli skorzystać. – Zgodnie z obowiązującymi przepisami otwieramy je dla zawodników pobierających stypendium sportowe, będących członkami kadry narodowej, olimpijskiej lub paraolimpijskiej, uprawiających sport w ramach ligi zawodowej, uczestniczących we współzawodnictwie sportowym prowadzonym przez odpowiedni związek – wylicza Juszczak.

Saunarium będzie dostępne dla wszystkich, ale jednocześnie w całej strefie będą mogły przebywać 53 osoby. – Każdy nasz klient będzie zobowiązany zachować dystans społeczny co najmniej 1,5 metra od innej osoby – podkreśla prezes Juszczak. – Otworzymy tężnię solankową, grotę lodową i wypoczywalnię.

Chełmski Park Wodny na razie wstrzymuje się z otwarciem basenu sportowego. – Czekamy dwa tygodnie na kolejne decyzje rządu. Moglibyśmy już teraz uruchomić pływalnię, ale otwarcie basenu wiąże się ze sporymi kosztami. Przede wszystkim musimy do odpowiedniej temperatury nagrzać wodę, zapewnić ratowników i zwrócić się do sanepidu o pobranie próbek wody do badań. Jeśli pod koniec lutego premier ogłosiłby powrót do lockdownu, nasze wysiłki poszłyby na marne, a w dodatku ponieślibyśmy wydatki, których nie bylibyśmy w stanie odpracować. Dlatego z otwarciem basenu sportowego czekamy do kolejnego poluzowania obostrzeń. Mam nadzieję, że za dwa tygodnie z ust premiera usłyszymy dobre wieści. Na uruchomienie pływalni będziemy wtedy potrzebować maksymalnie czterech dni – wyjaśnia Artur Juszczak.

Nie wiadomo natomiast, kiedy zostanie otwarta cała strefa rekreacji. Na amatorów wodnych kąpieli i zabaw czeka już sauna, ulokowana przy basenie rekreacyjnym i dostępna dla wszystkich. Chełmski Park Wodny szykuje także inne udogodnienia dla klientów. – Chcemy, aby wszyscy, którzy podczas wodnych uciech poczują się głodni i spragnieni, mogli kupić posiłki i napoje nie wychodząc poza strefę basenową. Najemca pubu „Champion” szykuje się do otwarcia szybkiego baru z przekąskami – dodaje prezes Juszczak.

Saunarium i korty do squasha są otwarte od wtorku codziennie w godz. 14.00 – 22.00. W związku z panującymi rygorem sanitarnym seanse saunowe są planowane co 30 minut, a nie co godzinę, jak było do tej pory. (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here