Arcyważne zwycięstwo

Ponad miesiąc trzeba było czekać na kolejną wygraną w rozgrywkach I ligi siatkarzy LUK Politechniki Lublin. Przełamanie przyszło w arcyważnym momencie i w dodatku w potyczce z rywalem, który jak nasz beniaminek myśli o grze w fazie play-off. W czwartkowy wieczór podopieczni trenera Macieja Kołodziejczyka pokonali przed własną publicznością 3:1 MCKiS Jaworzno. Dzięki wygranej nasi akademicy powrócili na ligowe podium!

Czwartkowe spotkanie gospodarze rozpoczęli z wysokiego „c”, rozbijając przyjezdnych w partii otwarcia 25:15! Akademicy świetnie grali w ataku, a że do tego lubelski blok był dość szczelny, to szybko odskoczyli rywalom i systematycznie powiększali przewagę.

W drugiej partii Damian Wierzbicki i spółka nie mieli już tak łatwo. Wprawdzie na początku seta udało im się szybko odskoczyć na dwa punkty, to rywale nie rezygnowali z walki. Nie tylko zdołali wyrównać, ale w połowie seta prowadzili nawet 13:11. Na szczęście w końcówce, w głównej mierze dzięki skutecznym Pawłowi Rusinowi i Romanowi Oroniowi, lublinianie rozstrzygnęli seta na swoją korzyść, wygrywając 25:23.

Co nie udało się gościom w drugim secie, powiodło w kolejnym. Podopieczni Mariusza Syguły wykorzystując bezlitośnie błędy gospodarzy wygrali partię 25:20.

– Czyżby znowu sprawdziło się stare, siatkarskie porzekadło, że kto nie wygrywa w trzech setach przegrywa w pięciu i po raz czwarty w tym roku Politechnika przegra mecz po tie-breaku? – zaczęli zastanawiać się w hali MOSiR przy Al. Zygmuntowskich lubelscy kibice. Zawodnicy LUK Politechniki szybko pokazali, że tak jednak nie będzie.

Już na początku seta uciekli jaworzanom na trzy punkty. MCKiS nie rezygnował, ale przy zagrywce Wierzbickiego akademicy znowu odskoczyli rywalom. Ostatecznie Politechnika wygrała seta 25:19 i cały mecz 3:1

LUK Politechnika Lublin – MCKiS Jaworzno 3:1 (25:15, 25:23, 20:25, 25:19)

LUK Politechnika: Zrajkowski (4), Wierzbicki (20), Stolc (14), Rusin (21), Sterna (5), Oroń (2), Takahashi (libero) oraz Goss i Seliga
MCKiS: Magnuszewski (2), Borończyk (7), Grzegolec (2), Stajer (5), Pietras, Dębski (11), Zieliński (libero) oraz Pizuński (4), Wojtaszkiewicz, Polański (5), Błasiak, Żeliński (3), Kowalczyk (10) i Ledwoń (libero).

Pozostałe mecze 20. kolejki I ligi siatkarzy:

Lechia Tomaszów Mazowiecki – Exact Systems Norwid Częstochowa 3:0 (25:18, 25:22, 25:22) * Krispol Września – KPS Siedlce 3:0 (25:21, 25:18, 25:20) * Stal Nysa – KFC Gwardia Wrocław 3:1 (21:25, 25:23, 25:15, 25:22) * ZAKSA Strzelce Opolskie – Chrobry Głogów 3:1 (25:19, 25:15, 20:25, 25:20) * AZS AGH Kraków – Mickiewicz Kluczbork 3:1 (25:23, 22:25, 25:23, 25:21) * mecz: SMS PZPS Spała – BBTS Bielsko-Biała odbędzie się 4 lutego.

1. Stal 20 55 58-14
2. Lechia 20 37 45-34
3. Politechnika 20 37 47-38
4. BBTS 19 35 43-31
5. KFC Gwardia 20 35 43-35
6. Mickiewicz 20 33 37-35
7. Krispol 20 32 42-34
8. AZS AGH 20 32 40-37