Arena na sportowo i discopolowo

Pewną konsternację wzbudzał wygląd konferencyjnego stołu, na którym sporo miejsca zajmował produkt głównego sponsora zapowiadanych imprez...

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, zarządca Areny Lublin, ujawnił kalendarz imprez, które w 2017 roku odbędą się na lubelskim stadionie. Plany nie zachwycą każdego. W niemal Europejskiej Stolicy Kultury największymi kulturalnymi wydarzeniami mają być Polo TV Hit Festiwal oraz koncert Festa Italiana, podczas której zaprezentują się „przykurzone” gwiazdy włoskiej muzyki: Al Bano & Romina Power, Drupi oraz Sabrina, która zasłynęła z jednego „rozbieranego” przeboju „Boys, boys, boys”.
Polo TV Hit Festiwal Lublin 2017 odbędzie się 1 lipca. W imprezie, przygotowanej przez ogólnopolską telewizję Polo TV, wystąpią między innymi Bayer Full i Shazza. Zabraknie „króla” disco polo Zenona Martyniuka, który już wcześniej zakontraktował koncerty w tym terminie.
Podczas specjalnie zwołanej konferencji z udziałem przedstawicieli miasta i MOSiR, która odbyła się w ubiegłym tygodniu w nowo otwartym pubie sportowym na Arenie Lublin, Grzegorz Tutkaj z Polo TV zapowiedział, że lubelski festiwal składał się będzie z czterech części. W pierwszej wystąpią finaliści telewizyjnego talent show Disco Star 2017, w drugiej, transmitowanej na żywo, zaprezentowane zostaną premiery. Trzecia część będzie miała charakter jubileuszowy, a w ostatniej, czwartej zabrzmią największe hity.
Festiwal ma być imprezą cykliczną, o czym poinformował Jacek Czarecki, prezes Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. – Podpisaliśmy list intencyjny na trzy lata – wyznał sternik MOSiR podczas konferencji.
Wejściówki na Polo TV Hit Festiwal kosztować będą już od 25 złotych, a ich sprzedaż rozpocznie się w kwietniu.
Drugą z dużych, kulturalnych imprez w 2017 roku na Arenie Lublin będzie Festa Italiana, organizowana 9 września w ramach Europejskiego Festiwalu Smaku. Na scenie pojawią się niegdysiejsze gwiazdy włoskiej muzyki: Al Bano & Romina Power, Drupi oraz Sabrina. Koncert poprowadzi Stefano Terrazzino, znany tancerz, piosenkarz i aktor. Bilety w promocji będzie można nabyć już od 49 zł. Później cena wzrośnie dwukrotnie.
W 2017 roku na Arenie Lublin najważniejszym sportowym wydarzeniem będą oczywiście finały Młodzieżowego Euro w piłce nożnej. Przy ul. Stadionowej odbędą się trzy spotkania: 16 czerwca w meczu otwarcia turnieju Polska zmierzy się ze Słowacją, a trzy dni później biało-czerwoni zagrają ze Szwedami (biletów już nie ma, rozeszły się w zaledwie kilkadziesiąt minut). 22 czerwca odbędzie się jeszcze mecz Słowacji ze Szwecją.
W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, na Arenę Lublin zawitają także reprezentacje naszego kraju w rugby i futbolu amerykańskim. Spotkanie futbolistów ze Szwajcarami zaplanowano na 16 września. Rugbiści zagrają w październiku. Rywala i dokładną datę poznamy dopiero w czerwcu. RED