Arkadiusz Szczepański pyta dalej 

Niestrudzony Arkadiusz Szczepański, który przepytał już ponad 17 tysięcy mieszkańców Czubów, znów rusza do lublinian ze swoją „Ankietą bezpieczeństwa”.

„Ankieta bezpieczeństwa” to akcja, którą od kilku lat na Czubach Północnych i Czubach Południowych prowadzi Arkadiusz Szczepański, emerytowany policjant i radny dzielnicy Czuby Południowe. Pyta w niej mieszkańców np. o to, czy rozpoznają swojego dzielnicowego i jakie zagrożenia widzą w najbliższym otoczeniu.

W tym roku ankieta jest prowadzona na osiedlu Błonie. W maju, na półmetku bieżącej edycji, Szczepański podzielił się wynikami. – Jako główny problem mieszkańcy (osiedla Błonie – przyp. aut.) wskazali spożywanie alkoholu w miejscach publicznych (56 procent ankietowanych). Największy problem z pijakami jest na lokalnym skateparku, placu zabaw i pobliskim Orliku w sąsiedztwie SP nr 42 – powiedział wtedy naszej redakcji.

Od września ankieta będzie kontynuowana, ale zbliża się do końca. Radny przepyta jeszcze tylko mieszkańców siedmiu budynków przy ulicy Kawaleryjskiej. 3 i 4 września odwiedzi lokatorów bloku numer 2, 5 i 6 września – bloku numer 4, 10 a 11 września – bloku numer 6, 12 i 13 września odwiedzi blok numer 8, a 17 i 18 września – bloki numer 14, 16 i 18. W ich skład wchodzi łącznie blisko 400 mieszkań. Ostateczne wyniki tegorocznej ankiety poznamy pod koniec września.

Grzegorz Rekiel