Arsenał pod ziemią

Na nietypowe znalezisko podczas spaceru natknął się 20-letni mieszkaniec gminy Trawniki. Na polnej drodze zauważył metalową skrzynkę i pocisk wystający z ziemi. Na miejsce wezwano saperów, którzy odnaleźli w sumie 43 sztuki amunicji strzeleckiej i odłamki pocisków artyleryjskich z czasów II wojny światowej.


W ubiegły czwartek, po godz. 11 dyżurny świdnickiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na polnej drodze w Oleśnikach, gm. Trawniki, mieszkaniec zauważył metalową skrzynię wystającą z ziemi oraz jeden nabój.

Zapewne odsłoniły je ostatnio padające deszcze. Na miejsce skierowano patrol policji, który zabezpieczył znalezisko. Wezwani saperzy z jednostki wojskowej w Chełmie zabezpieczyli w sumie 43 sztuki amunicji strzeleckiej kalibru 7,9 mm oraz liczne odłamki po pociskach artyleryjskich pochodzących z czasów II wojny światowej.

– Znajdując amunicję lub broń nie wolno ich dotykać i przenosić. Zawsze należy o znalezisku powiadomić odpowiednie służby – przypomina asp. Elwira Domaradzka, oficer prasowy KPP w Świdniku. (opr. w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here