Artego sprowadziło Pszczółki na ziemię

W meczu 1. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin przegrała przed własną publicznością z Artego Bydgoszcz 62:78. Decydująca dla losów spotkania okazała się trzecia kwarta, którą nasze akademiczki przegrały różnicą, aż 20 punktów – 6:26!

Lublinianki, które mają bić się w tym sezonie o podium liczyły na pokonanie Artego i początek spotkania pozwalał myśleć, że plan uda się zrealizować. Po pierwszej kwarcie gospodynie wygrywały 22:15. W drugiej odsłonie przyjezdne szybko jednak wyrównały. Pszczółki zdołały wprawdzie jeszcze na chwilę odskoczyć rywalkom (28:24), ale kolejny zryw ekipy z Bydgoszczy pozwolił jej nie tylko na odrobienie strat, ale i objęcie prowadzenia.

Kluczowa dla losów meczu okazał się trzecia kwarta, którą Artego wygrało różnicą, aż 20 punktów. Przed ostatnią częścią zespół gości prowadził 65:42 i było już po meczu. – Artego w pełni zasłużyło na wygraną. O ile jeszcze w pierwszej połowie się trzymaliśmy, to trzecia kwarta nie wyglądała, jak sobie założyliśmy.

Zespół z Bydgoszczy trafił siedem “trójek” z ośmiu. My ani razu nie faulowaliśmy. Przed nami dużo pracy, żeby spełnić oczekiwania kibiców – mówił po meczu Krzysztof Szewczyk, trener który po dwuletniej przerwie wrócił do pracy z lubelskim zespołem.

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin – Artego Bydgoszcz

62:78 (22:15, 14:24, 6:26, 20:13)

Pszczółka: Peterson 12 (2×3), Szott-Hejmej 11 (3×3), Popović 9 (1×3), Degbeon 6, Labuckiene 3 (12 zb.) oraz Adamowicz 11 (2×3), Pawłowska 5 (1×3), , Duchnowska 3 (1×3), Sklepowicz 2, Trzeciak.

Artego: Miskiniene 13, Evans 11, Mędzik 10 (2×3), Kiesel 8, Rymarenko 7 – Poboży 12, O’Neill 11 (3×3), Michałek 6 (2×3), Świątkowska, Sobiech.

Sędziowali: Maciej Krupiński, Agata Maj, Bogna Podkowińska.