Asia zaśpiewała w finale!

Pisaliśmy w poprzednim numerze o Joasi Denis – członkini lubelskiego Zespołu Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej, która z sukcesem wystartowała w lubelskich eliminacjach pierwszej edycji Konkursu Wokalnego im. Stanisława Jopka, organizowanego przez Państwowy Zespól Pieśni i Tańca „Mazowsze”.


W najmłodszej kategorii wiekowej 9–14 lat podczas eliminacji w Lublinie, podczas których startowali uczestnicy z całego województwa lubelskiego, zajęła pierwsze miejsce. Jako zwyciężczyni awansowała do drugiego etapu zmagań, który odbywał się w dniach 23–26 października br. w siedzibie organizatora konkursu – Zespołu Pieśni i Tańca „Mazowsze” w Karolinie.

Próby z akompaniatorem i przesłuchania w kategorii, w której występowała młoda lublinianka, odbyły się w czwartek 24 października. Po drugim etapie Asia znalazła się w gronie trojga uczestników w swojej kategorii wiekowej wytypowanych do ostatecznej rywalizacji w konkursie.

Jej wyniki poznaliśmy w sobotę 26 października, kiedy ogłoszono, że to właśnie Asia – jako reprezentantka „Kaniorowców”, a zarazem regionu lubelskiego, została laureatką I nagrody w swojej kategorii. Konkursowe zmagania zakończył koncert galowy, w trakcie, którego laureaci wykonywali wybrane pieśni z orkiestrą i chórem „Mazowsza”. Lublinianka zaśpiewała piękny utwór o tytule „Bandoska”.

To ogromny sukces Joasi, chwalonej w zespole za głos i temperament sceniczny, tym większy, że w rywalizacji wzięło udział 600 uczestników z całej Polski. Gratulujemy laureatce, jej rodzicom, a także instruktorom prowadzącym. z Zespołu Pieśni i Tańca „Lublin”, których praca przyczyniła się do jej imponującego zwycięstwa.

I ciekawostka – fragment występu Joasi można obejrzeć na portalu YouTube – to krótka wiadomość z „Panoramy Lubelskiej” z dnia 29 czerwca, kiedy odbywały się eliminacje w Lublinie.

Joanna Dudziak