Asy lubelskiej kultury

Nagrody wręczono podczas sesji RM Lublin. Na zdjęciu laureaci z prezydentem Krzysztofem Żukiem, wiceprezydent Beatą Stepaniuk-Kuśmierzak i przewodniczącym kapituły Leszkiem Mądzikiem

Wśród nagrodzonych za 2019 rok są Anna i Maciej Manieccy, którzy od kilku lat wspierają finansowo i organizacyjnie działalność Teatru Starego oraz promują sztukę teatru w kręgach biznesu. W kategorii „Upowszechnianie kultury” Nagrodę Miasta Lublin odebrała Magdalena Gach-Leziak – za działalność na rzecz ludzi głuchych.


„Nagrodę Artystyczną” otrzymał Paweł Passini – za reżyserię spektakli „#chybanieja” i „Widma”, a nagrodę za „Całokształt działalności” – prof. Urszula Bobryk, szczególnie za dokonania w dziedzinie chóralistyki.

– Dla nas z żoną to olbrzymie wyróżnienie – mówi Maciej Maniecki, nagrodzony w kategorii „Mecenas kultury”. – Uhonorowano nasze wsparcie w tej dziedzinie. Lublin to cudowne miasto, które żyje kulturą, a Teatr Stary jest jednym z najważniejszych miejsc na mapie Lublina. Warto je wspierać. Dla nas jest to po prostu zaszczyt.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here