Atamowe otwarcie sezonu

Sofia Ennaoui (z prawej) z Justyną Święty-Ersetic, bardzo zadowolone ze swoich startów na Diamentowej Lidze w Londynie

Świetnie letni sezon startowy rozpoczęła Sofia Ennaoui, srebrna medalistka w biegu na 1500 m ubiegłorocznych lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Berlinie, od niedawna reprezentująca barwy AZS UMCS Lublin. 24-latka już w pierwszym występie wypełniła minima na Mistrzostwa Świata w Doha oraz Igrzyska Olimpijskie w Tokio!

Sofia Ennaoui rozpoczęła starty w sezonie letnim od występu w Diamentowej Lidze w Londynie. W biegu na 1500 metrów zajęła 12. miejsce, uzyskując czas 4:04.06, będący lepszym od minimum na Mistrzostwa Świata w Doha oraz przyszłoroczne Igrzyska Olimpijskie w Tokio.

Bieg w Londynie był niezwykle szybki. Rezultat jaki osiągnęła Ennaoui przed dwoma laty dalby jej czwarte miejsce w Mistrzostwach Europy.

– Pięknie! Minimum na MŚ i IO w pierwszym starcie. Najszybsze otwarcie sezonu w życiu! Mogę w spokoju przygotowywać się do dalszej części sezonu – napisała szczęśliwa Sofia Ennaoui, po zawodach, na swoim Instagramie.

Bieg w Londynie wygrała aktualna mistrzyni Europy, Laura Muir (3:58.25 s). Drugie miejsce zajęła Kenijka Winny Chebet (3:59.93 s), a trzecie Gabriela DeBues-Stafford z Kanady (4:00.26 s).