Atrakcje dla zwinnych i sprawnych

Nowy plac zabaw już służy najmłodszych mieszkańcom SM im. Nałkowskich

4 nowe miejsca do rekreacji na świeżym powietrzu powstały na Wrotkowie. Jedno z nich jest dziełem spółdzielni mieszkaniowej.

– Plac był już gotowy pod koniec kwietnia i mieszkańcy nie mogli się doczekać jego otwarcia, ale musieliśmy poczekać aż wszystkie wbetonowane urządzenia dobrze się zakotwiczą. Bezpieczeństwo bawiących się na nim dzieci jest jednak najważniejsze – mówi Jerzy Bernat, zastępca prezesa zarządu SM W. i Z. Nałkowskich.

Na placu są zjeżdżalnie, liny do wspinaczki, piaskownica, ciuchcia i kilka innych urządzeń do zabawy. Przy ulicy Nałkowskich 246 i 248, na wprost parafii pw. Jana Pawła II, powstają dwie siłownie. To efekt decyzji mieszkańców, którzy poparli inicjatywę ich budowy w ramach Budżety Obywatelskiego.

– Prace powinny zakończyć się jeszcze w maju. Cieszę się, że lokalna społeczność będzie dysponowała i placem zabaw, siłowniami – mówi radny Piotr Popiel (PiS).

Z kolei na osiedlu Medalionów powstaje tzw. street workout park. To przestrzeń do nieco bardziej odważnych ćwiczeń, skoków, obrotów w powietrzu itp. – W odróżnieniu od klasycznych placów zabaw to jedyny taki obiekt w dzielnicy Wrotków – zaznacza radny Piotr Popiel.

Przestrzeń do gimnastycznych łamańców ma być gotowa jeszcze w tym miesiącu. BCH

Po długim weekendzie poznamy prawdopodobnie wykonawcę remontu nawierzchni placu zabaw w Ogrodzie Saskim. Na ten cel ratusz zarezerwował 260 tys. zł. Pierwszy przetarg unieważniono ze względu na zbyt wysokie ceny, jakie wystawili potencjalni wykonawcy. Tatary czekają natomiast na doposażenie swojego placu zabaw na os. Przyjaźni od strony Bystrzycy. – Liczymy, że miasto pomoże nam poprzez dołożenie brakującej reszty do inwestycji – mówią społecznicy. Z tegorocznej rezerwy wydzielono 16,5 tys. zł na takie elementy jak karuzela, siłownik i huśtawka „bocianie gniazdo”.
Miasto ma pod swoją pieczą w sumie 73 place zabaw, siłownie zewnętrznych, urządzeń gimnastycznych na świeżym powietrzu.