Atrakcyjne lato w mieście

Maluchy, które spędzają czas w mieście, również mogą liczyć na szereg atrakcji, przygotowanych przez miasto Lublin w ramach akcji Lato w Mieście.
We wszystkich domach kultury trwają turnusy, podczas których dzieci malują, tańczą oglądają filmy, grają w gry i jeżdżą na wycieczki. Animatorzy codziennie czekają na nich z nowymi pomysłami. W DK LSM przy ulicy Konrada Wallenroda dzieci w wieku 7 do 11 lat biorą udział w czterech turnusach. Ostatni z nich kończy się 22 lipca. Koszt to 170 zł na tydzień, wyżywienie we własnym zakresie. – Wakacyjne turnusy organizujemy od lat, właściwie od początku powstania domu kultury, ale w tym roku obserwuję bardzo duże zainteresowanie – mówi Małgorzata Iwanicka, koordynatorka Akcji Lato w DK LSM. – Właściwie zostały pojedyncze miejsca, a lista zapełniła się bardzo szybko. Myślę, że jest to spowodowane coraz mniejszą ilością rodzinnych wyjazdów wakacyjnych i ich wysoką ceną. We wszystkich lubelskich domach kultury jest w tym roku pełno dzieci – dodaje. Dzieciaki, które wybrały wakacje na LSM-ie mogły liczyć na zajęcia językowe, spotkania z ciekawymi ludźmi, wycieczki do Nałęczowa, wypady do kina i wiele innych atrakcji. Telefony do DK w sprawie Akcji Lato to 81 743 48 29, 605 518 991

Aktywny Czechów i dziarskie Bronowice

Również na Czechowie nie ma nudy. W DK Czechów przy ulicy Kiepury 5a od początku wakacji trwają turnusy „Lato na Czechowie”. W programie skierowanym do dzieci ze szkół podstawowych pojawiły się spektakle teatralne, zabawy i konkursy sprawnościowe, lekcje tańca i zajęcia plastyczne. Koszt tygodnia zajęć to 30 złotych (25 rodzeństwa). Zajęcia potrwają do końca wakacji, ale wolnych miejsc już właściwie nie ma. Podczas turnusów codziennie w zajęciach uczestniczy około 90 dzieci. Na Bronowicach w trzech siedzibach DDK jednocześnie trwają radosne atrakcje. Ci, którym udało się zapisać na turnusy, większość czasu spędzają w plenerze, bo w tym roku DDK „Bronowice” stawia na wycieczki. Dzieciaki odwiedziły m.in. Magiczne Ogrody, Wiklinową Farmę czy Słoneczny Wrotków. Jeden turnus to koszt 75 złotych. Dla tych, którzy nie zdążyli się zapisać, przygotowano alternatywny program „Animacje w wakacje”. Koszt tygodnia zajęć to tylko 20 złotych. Dzieciaki zbierają się w wakacyjne wtorki i czwartki przy ul. Krańcowej 106. Od 10.00-13.00 maluchy z podstawówki szaleją na zajęciach Zumby, tworzą prace plastyczne, uczą się sztuki graffiti i grają w gry świetlicowe. Zapisy na lipcowe zajęcia w kasie DDK „Bronowice”, telefon – 81 744 16 38.

W centrum miasta wolne miejsca

Są jeszcze wolne miejsca na zajęcia w centrum miasta przy Peowiaków 11, które organizuje Spółdzielnia Socjalna „Kargusek”. Cena to 300 złotych za tygodniowy turnus. Obejmuje obiady, podwieczorki, ubezpieczenie, wejściówki i wszelkie materiały. Zajęcia trwają od 8.00 do 16.00 przez pięć dni w tygodniu. – Zapraszamy serdecznie wszystkie dzieci. Będziemy zwiedzać muzea i galerie, nauczymy się języka francuskiego, poznamy tajemnice chemii robiąc proste doświadczenia – zachęca prowadząca zajęcia Katarzyna Mitaszka-Knap. Ponadto dzieci skorzystają z warsztatów kulinarnych, plastycznych (filcowanie, quilling, decoupage, papier-mâché i inne) oraz muzycznych. Zapisy telefonicznie 722 11 75 11 lub mailowo kargusek11@gmail.com.

Zdrowo na sportowo i bezpłatnie

Lubelski Klub Karate Kyokushin przy ulicy Głowackiego organizuje bezpłatne zajęcia karate dla dzieci i młodzieży. Bloki zajęć potrwają do końca wakacji. Spotkania dla dzieci prowadzone są we wtorki i czwartki od godziny 18.00-19.00 a młodzież spotyka się we wtorki i czwartki od godziny 19.00-20.30. Kontakt telefoniczny 81 533 24 46, 665 990 344. Miłośnicy piłki nożnej mogą skorzystać z zajęć Ogniska Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej OMEGA w Lublinie. We wtorki, środy, piątki na Orlikach przy Zespole Szkół Chemicznych i Przemysłu Spożywczego (Al. Racławickie 7), Szkoły Podstawowej nr 52, (ul. Władysława Jagiełły 11 na Felinie) spotykają się dzieci rywalizujące o Puchar Prezydenta. Rozgrywana jest też Wakacyjna Olimpiada i konkurs gry w „Zośkę”. Szczegółowe informacje pod numerem telefonu 501 755 707. Wygimnastykowane maluchy skorzystać mogą z zajęć Lubelskiej Akademii Sportu Campisportivi . Bezpłatne zajęcia z ćwiczeń na tak uwielbianych przez dzieci trampolinach odbywają się w poniedziałki i środy w godzinach 17.30 – 18.00 oraz 18.00 – 18.30 w Prywatnych Gimnazjum i Liceum im. Kr. Jadwigi w Lublinie przy Al. Długosza 8A. Rekrutacja prowadzona jest przez Akademię drogą mailową. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.campisportivi.pl. Zapisy pod adresem: campisportivi@gmail.com oraz pod numerem telefonu 796 454 796. (EM.K.)