Auta tańczyły na szklance

Na ul. Franczaka „Lalka” w Lublinie kierowcy nie dali rady wyhamować

Pogorszenie warunków drogowych i w głównej mierze niedostosowanie prędkości oraz stylu jazdy do panującej aury, było główną przyczyną lawiny zdarzeń drogowych na lubelskich ulicach. Podobnie było w powiecie świdnickim.


– Od wczoraj do dzisiejszego poranka odnotowaliśmy 40 kolizji i jeden wypadek. Apelujemy o ostrożność! – relacjonował sytuację w ubiegły wtorek komisarz Kamil Gołębiowski, oficer prasowy KMP Lublin.

W związku z silnymi opadami śniegu warunki drogowe znacznie się pogorszyły. Na ulicach zalegał śnieg i błoto pośniegowe co sprawiało, że warunki do jazdy były wyjątkowo trudne. Niestety, nie wszyscy kierowcy dostosowali prędkość i styl jazdy do panującej aury. W środę było jeszcze gorzej, samochody tańczyły na oblodzonych jezdniach. Z różnych części miasta dobiegały sygnały o kolejnych stłuczkach. Największą z nich odnotowano na ul. Franczaka „Lalka”, pomiędzy ul. Dekutowskiego a Doświadczalną, gdzie ok. godz. 19 w środę zderzyło się 8 pojazdów. Jezdnia była tak oblodzona, że Policja musiała zatrzymać ruch na tym odcinku drogi, aż do przyjazdu piaskarki.

– Prognozy pogody na najbliższe dni nie zapowiadają znacznej poprawy warunków. Apelujemy o ostrożność! – dodaje komisarz Gołębiowski.

Z podobnymi problemami borykali się kierowcy na drogach powiatu świdnickiego, na których w poniedziałek i wtorek doszło do 8 kolizji. Ich główna przyczyna, to niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

– Na szczęście nikomu nic się nie stało. Zdarzenia zostały zakończone w postępowaniu mandatowym, a wszyscy ich uczestnicy byli trzeźwi – informuje świdnicka policja.

Skutki obfitych opadów śniegu usuwali również strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Świdniku.

We wtorek, 26 stycznia, interweniowali na ulicy Jagodowej w Krępcu, gdzie drzewo upadło na drogę, odcinając dojazd do kilku posesji. Kilka godzin później (ok. 22), wspólnie z OSP Trawniki działali również w Pełczynie, gdzie powalona sosna tarasowała pas drogowy w kierunku Trawnik. (lw)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here