Autobusy im potrzebne

Seniorzy z osiedla Dyrekcja Dolna proszą, aby nie redukować im liczby połączeń komunikacyjnych. – Wielu z nas to osoby starsze, które nie dadzą rady dotrzeć na piechotę do centrum miasta – argumentują mieszkańcy ulicy Jagiellońskiej.

Od dłuższego czasu trwają uzgodnienia na temat nowej siatki połączeń komunikacyjnych Chełmskich Linii Autobusowych zakładającej ograniczenie istniejących linii. Plan jest taki, aby zwiększyć częstotliwość kursów na głównych trasach, zmniejszając przy tym liczbę kilometrów w ciągu roku. Jakiś czas temu pisaliśmy o wniosku mieszkańców – głównie starszych osób – osiedla Dyrekcja Górna, którzy uważają, że nowa siatka jest dla nich niekorzystna, bo likwiduje zbyt wiele połączeń.

Apelowali o pozostawienie jednego autobusu, który będzie przejeżdżał przez ich osiedle ulicami Wiejska, Batorego i Słowackiego oraz zwiększenie częstotliwości kursów linii nr 11 z ulicy Hrubieszowskiej. Mieszkańcy sąsiedniego osiedla Dyrekcja Górna, także postulują o zrozumienie.

– Wielu z nas to emeryci, niech urzędnicy nie likwidują nam tylu połączeń autobusowych, bo dzięki nim możemy dostać się do centrum miasta, do lekarzy – mówi mieszkaniec ul. Jagiellońskiej. – Niektórzy mają problem z poruszaniem się, niewielu jeździ samodzielnie autem. Rozumiemy, że potrzebne są oszczędności, ale prosimy o wyrozumiałość. Każdy kiedyś będzie seniorem…

W CLA analizują sytuację.

– Jesteśmy na etapie analizowania wniosków dotyczących proponowanej nowej siatki połączeń komunikacyjnych – informuje Artur Mazurek, kierownik eksploatacji Chełmskich Linii Autobusowych. – Po zakończeniu tego etapu nie wykluczamy możliwości zmian dotyczących kursowania przez osiedla Dyrekcji Dolnej i Górnej. W sprawie nowej siatki połączeń będą jeszcze przeprowadzone konsultacje z mieszkańcami. Przewidywany termin wprowadzenia nowego schematu połączeń to wrzesień 2019 roku.(mo)

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here