Autobusy na wakacjach

Formalnie od czwartku, 20 czerwca, wejdzie w życie wakacyjny rozkład komunikacji miejskiej. W praktyce zmiany odczujemy dzień później ze względu na to, że w czwartek jest Boże Ciało i autobusy będą jeździć według świątecznego rozkładu. W czasie wakacji będą kursować rzadziej, zmienione zostaną też trasy niektórych linii.


– Na głównych liniach komunikacyjnych częstotliwość kursowania będzie wynosić 20 minut w dzień powszedni (w czasie roku szkolnego zazwyczaj wynosi 15 minut – przyp. aut.), 30 minut w soboty i 50 minut w niedziele. Tegoroczne wakacyjne rozkłady jazdy zostały zbudowane na bazie tych z ubiegłego roku – tłumaczy Justyna Góźdź, inspektor ds. marketingu i kontaktów z mediami w Zarządzie Transportu Miejskiego.

W związku z oddaniem do użytku skrzyżowania Diamentowej z Krochmalną i oddaniem przedłużenia ulicy Dywizjonu 303 zmienione zostaną trasy niektórych linii (szczegóły na stronie www.ztm.lublin.eu). W soboty, niedziele i dni świąteczne zawieszone zostaną kursy linii nr 54, 70, 152 i 154. Z kolei od nocy z 20 na 21 czerwca co godzinę kursować będzie komunikacja nocna.

Zmiany będą dotyczyć tez obsługi Zalewu Zemborzyckiego. W soboty, niedziele i dni świąteczne wybrane kursy linii numer 1, 15 i 21 zostaną wydłużone do pętli „Dąbrowa”. Przez cały tydzień wydłużone zostaną do niej kursy linii 37. W soboty, niedziele i dni świąteczne do pętli „Żeglarska” wydłużone zostaną też wybrane kursy linii nr 6, autobusy linii nr 8 będą obsługiwane niskopodłogowymi przegubowcami.

Utworzone zostaną cztery nowe przystanki: „Smoluchowskiego NŻ” – w rejonie skrzyżowania ul. Smoluchowskiego i ul. Wrotkowskiej, „Wyścigowa szkoła – na ul. Wyścigowej w rejonie Zespołu Szkół nr 3, „Wyścigowa 03” – na ul. Wyścigowej w kierunku Wrotkowskiej i „Klub jeździecki 04” – na ul. Lubelskiego Lipca 80.

Zmiany dotyczą trasy linii numer 36. – Od 20 czerwca linia zostanie skierowana w obu kierunkach przez teren Strefy Ekonomicznej na Felinie i będzie kursować ulicami: … – Witosa – Pancerniaków – Plewińskiego – Braci Krausse – Vetterów – Doświadczalna – Felin. Do czasu otwarcia wiaduktów na ul. Grygowej kurs linii o godz. 6:13 z przystanku os. Choiny w dalszym ciągu realizowany będzie przez ul. Chemiczną – tłumaczy J. Góźdź.

Zmienione zostaną też nazwy niektórych przystanków: „PTHW NŻ” na „Rolna Osada NŻ”, „Zemborzycka Zespół Szkół” na „ZSTK”, „Klonowa” na „Mazowieckiego”, „Smoluchowskiego” na „Skwer Borowiczan”, „Kryształowa NŻ” na „Kryształowa”. W ostatnim przypadku status przystanku zostanie zmieniony na stały, czyli autobusy będą się tam zatrzymywać „niezależnie od woli pasażerów”.

Grzegorz Rekiel

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here